O jedną pyzę za daleko. Ślązacy uruchomili akcję "zabrać Tuskowi obywatelstwo"

O jedną pyzę za daleko. Ślązacy uruchomili akcję "zabrać Tuskowi obywatelstwo"

Zwycięstwo Donalda Tuska nad Prawem i Sprawiedliwością sprawiło, że krew zawrzała w zwolennikach obecnego rządu. Niektórzy z nich w ramach zemsty podjęli nawet kroki w sprawie... odebrania Tuskowi obywatelstwa. Ślązacy deklarują, że nie odpuszczą. 

W internecie pojawiła się petycja, której autorzy chcieliby pozbawić byłego premiera polskiego obywatelstwa. Petycja, choć bliska osiągnięcia celu, jakim jest 1000 podpisów, nie ma jednak żadnych szans powodzenia. I nie chodzi bynajmniej o kulawy język, jakim została napisana.

Zgodnie z ustępem drugim 34. artykułu Konstytucji, "obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie." Niezależnie więc od popularności akcji, jest ona skazana na porażkę.

- Polacy  !!  Po  ostatnim wydarzeniu w UE  ORAZ PO TYM JAK TUSK NADAL NAS OBRAŻA ,my naród polski rządamy natychmiastowego odebrania obywatelstwa polskiego Donaldowi Tuskowi  .Obraża nas nadal , zaczął już po reelekcji , czuje się i jest Niemcem . Nie chcemy żeby obrażał POLSKĘ  jako Polak  bo  Polakiem on  ani  się  nie  czuje  ani  nie jest . PONIEWAŻ NA KOŻDYM KROKU LŻY POLSCE POLSKIE OBYWATELSTWO POWINNO MU ZOSTAĆ ODEBRANE I O TO WNOSIMY !!!!! - czytamy w uzasadnieniu petycji (pisownia oryginalna).

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News