Chcą pozabijać uczestniczki Czarnego Protestu?! "Skończą w dole z wapnem"

Chcą pozabijać uczestniczki Czarnego Protestu?! "Skończą w dole z wapnem"

Tegoroczna Wielkanoc stanęła pod znakiem kolejnej odsłony Strajku Kobiet. Czarny Protest, który przed dwoma dniami odbył się w miastach całej Polski. Protest wobec skierowanego do sejmowych komisji projektu, zakazującego aborcji eugenicznej ściągnął na ulice stolicy ponad 50 tys. osób. Aktywni w tym czasie pozostali również zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego, którzy mieli posunąć się nawet do gróźb karalnych. 

Od ustanowienia 7 stycznia 1993 tzw. kompromisu aborcyjnego Polska naturalnie podzieliła się na jego przeciwników i zwolenników. Co ciekawe ten pierwszy obóz nie składa się jedynie ze stałych bywalców Manify, ale również stronników Kościoła katolickiego i środowisk konserwatywnych, które życzyłyby sobie całkowitego zakazu usuwania ciąży. Nową falę licznych protestów wywołała dwa lata temu inicjatywa Ordo Iuris, proponująca zezwolenie na aborcję jedynie w przypadku zagrożenia życia matki oraz karanie za zabieg zarówno ciężarnej, jak i wykonującego go lekarza. Wtedy to linia dzieląca obie strony jeszcze bardziej się uwidoczniła. Siła protestów i ich efekt, czyli odejście rządu od poparcia dla Ordo Iuris rozwścieczyły szeroko pojętą prawicę w tym oczywiście środowiska narodowe i nacjonalistyczne. Po ostatnim piątku ich retoryka odnośnie do organizatorów i uczestników protestów jeszcze bardziej się zaostrzyła. Dowodem ma być krążąca po internecie grafika, której autorami są rzekomo członkowie organizacji Szturm, a która mówi, że Czarny Protest czeka straszny los.

Czarny Protest zaatakowany przez Szturm?

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim facebookowym profilu grafikę, której wydźwięk jest jawną groźbą odebrania życia Czarnemu Protestowi jako takiemu, czyli ich organizatorom i sympatykom. Słowa umieszczone na kolażu, brzmią następująco: "Nie będzie między nami pokoju, któraś ze stron skończy w dołach z wapnem", a całość podpisana przez Szturmowców. Zdania na temat wiarygodności grafiki są, jak można się było spodziewać, podzielone. Dyskusja jednak nie opiera się na słuszności wykonywania wyroków śmierci na zwolennikach legalizacji aborcji i feministkach bądź jej braku. Co zastanawia internautów, jest autentyczność grafiki, która zawiera w sobie wiele, wyszczególnionych przez nich mankamentów. Po pierwsze wątpliwości budzi fotografia, jakiej Szturm miał użyć. Przedstawia ona osoby kojarzące się bardziej z Państwem Islamskim niżeli polskimi nacjonalistami. Dowodem na to może być, znajdująca się na drugim planie palma. Dodatkowo słowa o dole z wapnem i groźba z nimi związana, wywodzą się z politycznie ukierunkowanych facebookowych grup o zabarwieniu lewicowym. Kara śmierci tego rodzaju pojawia się na nich jako jeden z głównych sposobów pozbycia się wrogów klasowych i reakcji. Niemniej jednak grafika budzi oburzenie i nie pozwala zapomnieć o tym, że pomimo doświadczeń historycznych Polacy nadal wykorzystują groźbę odebrania życia własnym rodakom w walce politycznej. fot. Facebook.pl/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ZOBACZ TAKŻE:
  1. Trwa dramatyczna walka z czasem. 200 osób w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  2. Piotr i Paweł zmienia właściciela! Klienci są zdruzgotani
  3. Gwiazdy które NIE BIORĄ udziału w Czarnym Proteście
źródło: Facebook.pl Następny artykuł