Bogdan Chazan zasłynął jako lekarz, który dawniej chętnie dokonywał zabiegów aborcji. W pewnym momencie zmienił jednak zdanie i stał się zagorzałym przeciwnikiem aborcji w jakimkolwiek wypadku.

Chazan ma swoich przeciwników nie tylko wśród środowisk pro-choice. Ostatnio wypłynęła również inna afera w jego sprawie. Jednej z pacjentek miał odmówić cesarskiego cięcia, bo ta wcześniej wzięła rozwód, a „za grzechy trzeba płacić”

Na powierzchnię wypływają kolejne skargi na znanego lekarza. Zniesmaczone postawą Chazana pacjentki poczuły się na tyle dotknięte jego traktowaniem, że napisały wniosek o odebranie mu praw do wykonywania zawodu.

– W związku z ogromną liczbą doniesień od byłych pacjentek profesora Chazana – m.in. pani Anki Grzybowskiej i wszystkie Panie, które odpowiedziały na jej post, wskazujących jasno na niedopuszczalne etycznie i moralnie traktowanie ich przez prof. podczas pobytu na oddziale położniczym w szpitalu przy ul. Madalińskiego 25 w Warszawie, zwracam się z wnioskiem o odebranie profesorowi praw do wykonywania zawodu lekarza ginekologa – położnika – czytamy w uzasadnieniu wniosku podpisanego imiennie przez Annę Wyszyńską.

Pod wnioskiem można podpisać się w tym miejscu. Na razie zrobiło to już ponad 7 tysięcy osób.

źródło: gazeta

...

Zobacz również