Charlie Hebdo prowokuje nagimi muzułmanami na okładce. Dziennikarze skarżą się na pogróżki

Charlie Hebdo prowokuje nagimi muzułmanami na okładce. Dziennikarze skarżą się na pogróżki

Naga muzułmańska para ukazała się na okładce najnowszego wydania Charlie Hebdo. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź muzułmańskich islamistów. Dziennikarze gazety znów bowiem skarżą się na otrzymywane od nich pogróżki.

Rysunek, który wywołał oburzenie u fundamentalistów przedstawia parę muzułmanów - kobietę i mężczyznę - biegnących nago plażą. Rysunek okraszono napisem "Reforma islamu. Muzułmanie, wyluzujcie!".

Niemal od razu po opublikowaniu nowego numeru dziennikarze satyrycznego magazynu zaczęli skarżyć się na pogróżki. Te mają pochodzić od islamistów. Redakcję miała zasypać fala listów z napisami "zginiecie". Jeden z właścicieli magazynu, Eric Portheault, zgłosił już sprawę policji.

Pracownicy Charlie Hebdo mieli jednak otrzymywać też pogróżki na początku lata. Podczas Euro 2016, kiedy gazeta wypuściła karykaturę piłkarza Antoine Griezmanna w kształcie wibratora.

https://twitter.com/V_of_Europe https://twitter.com/V_of_Europe POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu