Filip Chajzer, niedawno zwolniony z radiowej „Czwórki”, wypowiedział się o marszu KOD, który odbył się 7 maja. Naturalnie odniósł się do najczęściej omawianego aspektu – frekwencji – jednak nie to było głównym tematem jego posta.

Po wymianie kadr w mediach, TVP nie przebiera w środkach, aby pokazać KOD w możliwie najgorszym świetle. O ostatniej manipulacji informowaliśmy tutaj. Przez umiejętne zmontowanie materiału, telewizja publiczna przekręciła wypowiedź Jacka Żakowskiego tak, aby do telewidza dotarła informacja, że ten namawia KOD do… zamachów terrorystycznych.

Nic więc dziwnego, że zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji mogą żywić niechęć do pracowników TVP. Chajzer zwraca uwagę, że na fali takiej zbiorowej niechęci często mogą cierpieć osoby, które nie zrobiły nic złego.  Dziennikarz zaznacza też, że analogiczna sytuacja ma miejsce po drugiej stronie barykady: z wyzwiskami na marszach niepodległości spotykają się dziennikarze TVNu.

 – Wszystko się nam już trochę pomieszało. Marsz okazał się sukcesem. Frekwencja fantastyczna. Ludzie uśmiechnięci od ucha do ucha, dzieciaki, flagi, nasze i unijne. Tyle w TV i na portalach. Tymczasem jestem w trakcie uspokajania bardzo bliskiej mi reporterki TVP INFO, która kilkadziesiąt razy dowiedziała się dzisiaj o sobie, że jest reżimową kur…ą i ma sp… z kostką swojej stacji. Jest w słabym stanie a pracuje tam od lat, relacjonuje to co się dzieje, a nie to co jej każą. To ona pierwsza podała dzisiaj frekwencję na poziomie 200tys… Tylko co z tego, tłum wie lepiej bo dla tłumu nie ma odcieni. Jest czarne albo białe. Owszem to samo zawsze słyszę o sobie kiedy służbowo wybieram się na marsze niepodległości… tylko jestem facetem i mam chyba więcej odporności. O kobiecie na per kur..o raczej nie przystoi, szczególnie tym, którzy mają się za jeszcze lepszych od #dobrejzmiany – czytamy na facebooku Filipa Chajzera.

W ramach ciekawostki można dodać, że przy okazji wielkiej kumulacji Lotto Filip Chajzer trafił „czwórkę”, a nagrodę zamierza przeznaczyć na zwierzęta ze schroniska.

źródło: facebook

 

...

Zobacz również