Posłowie Parlamentu Europejskiego przyjęli kontrowersyjną dyrektywę ACTA 2, która wprowadza bardzo wiele  zmian dotyczących wykorzystywania treści w internecie. Pośród europosłów głosujących za przyjęciem dyrektywy znaleźli się również Polacy.

Cenzura internetu nie jest już tylko widmem krążącym nad internautami. Parlament Europejski przyjął większością głosów nową dyrektywę o prawach autorskich. Użytkowników internetu czekają zmiany, które w dużym stopniu mogą utrudnić im korzystanie z sieci.

Było to drugie podejście Parlamentu Europejskiego do ACTA 2. Podczas pierwszego głosowania w lipcu PE odrzucił dyrektywę. Tym razem jednak za przyjęciem głosowało 438 europosłów, w tym znaczna liczba polskiej reprezentacji.

Cenzura internetu – kto głosował za ACTA 2?

Prawo i Sprawiedliwość odbiera dzisiejsze głosowanie za porażkę i przyznaje, że wśród europosłów głosujących za dyrektywą są reprezentanci związani z Platformą Obywatelską.

– W dwóch ważnych głosowaniach PE pokazał, jak bardzo pogrążony jest w degrengoladzie. Oderwał się od obywateli – powiedziała po głosowaniu europosłanka PiS-u Jadwiga Wiśniewska.

Kto w takim razie faktycznie głosował za przyjęciem ACTA 2? Na liście znajdziemy takie nazwiska jak: Ujazdowski, Boni, Buda, Buzek, Jazłowiecka, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Rosati, Wałęsa, Wenta, Zdrojewski.

– To zły dzień dla Unii Europejskiej, która niestety tworzy sobie kolejnych przeciwników – podkreślił europoseł Ryszard Legutko.

Internauci wściekli na polityków

Internauci nie dopuszczają myśli, że dyrektywa może działać w takiej formie i wytykają hipokryzję politykom głosującym za ACTA 2.

– Nie ma to jak Schetyna i jego drużyna PO stanie na straży wolności słowa w internecie, odbiorców kultury i internautów. Ktoś zapomniał lekcji z 2012 r. Easy, rozliczymy się przy urnach, see you soon. Tak pięknie deklarowali, a głosowali za ACTA2 – pisze jeden z komentujących.

– #neotargowica z Platformy Obywatelskiej w PE już się nawet nie kryje, że działa antyobywatelsko i przeciw interesom RP – stwierdza kolejny internauta.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Podatek od dekoltu? Ksiądz chce „wychować” kobiety
  2. Acta 2 przegłosowane. Koniec internetu, jaki znaliśmy
  3. Sejm kupił dwa psy. Będą pomagać Straży Marszałkowskiej

10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]


10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca