To naprawdę niewiarygodne. Człowiek o stu twarzach – czasem pupil naftalinowych babć z kościółka, czasem polski Francis Underwood, a czasem bohater historyczny internetowych memów – Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich 2015.


Nie pomogło straszenie Kaczyńskim, nie pomogło wchodzenie na japońskie krzesła, obecny prezydent zanotował chyba największą klęskę w historii polskich wyborów tracąc przez okres trwania swojej kampanii ponad połowę poparcia. Wydawało się, że nikt nie jest w stanie wypaść aż tak źle, a jednak. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że właściwy zwycięzca tego groteskowego plebiscytu – Duda – jeszcze przed wyborami stał się ,,Cenzodudą”, czyli bohaterem memów jak również wielu cytatów ze zdarzeń historycznych i fikcyjnych, w których występował jako główna postać. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do PiS-u przegrywającego o kilka procent z PO, tymczasem w tych wyborach karta się odwróciła.

Czy trolling i internetowe kampanie dezorientacyjne zaczynają działać lepiej niż kampanie nienawiści Platformy?

Oceńcie sami:

duda jp22 duda magik duda mahomet duda duda3
duda7

duda elf

 

Spośród licznych stron na facebooku na szczególne wyróżnienie zasługuje oczywiście sama oryginalna Cenzoduda (obecnie już nieaktywna), ale również jej mutacja – Andrzej Duda Prezydentem Izraela.

duda izrael

KG

Zobacz również