Nie tylko Misiewicz. CBA zatrzymało kolejnego polityka PiS

Nie tylko Misiewicz. CBA zatrzymało kolejnego polityka PiS

Centralne Biuro Antykorupcyjne w poniedziałek rano poinformowało o zatrzymaniu podejrzanych w śledztwie dotyczącym Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wśród zatrzymanych jest dobrze znany były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, Bartłomiej M. To jednak nie jest jedyna osoba, bo są także byli politycy PiS. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób w śledztwie dotyczącym prowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zatrzymany został były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M. i były poseł PiS i parlamentarzysta Mariusz Antoni K. Poza nimi CBA zatrzymało członka zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., a także trzech byłych pracowników MON oraz spółki PGZ.

Centralne Biuro Antykorupcyjne: Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu

Jak podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. - Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji - czytamy w komunikacie CBA. Śledczy oceniają, że doszło do niekorzystnego rozporządzania mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Wydarzenie, które zwróciło główne podejrzenia śledczych, to organizacja koncertu z okazji 40-lecia powstania Komitetu Obrony Robotników oraz wystawy multimedialnej w Kielcach. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:  Centralne Biuro Antykorupcyjne twierdzi, że wystawa w ogóle się nie odbyła, a koncert odbył się, ale w innym miejscu. Wynagrodzenie za zorganizowanie tego wydarzenia w większości trafiło na konta podmiotów związanych z byłym rzecznikiem MON Bartłomiejem M. lub jego znajomymi. Media zapytały się sekretarza stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów Łukasza Schreibera o zatrzymanie. – Nie wiem, nie znam sprawy. Trudno mi to komentować. CBA ma to do siebie, że prowadzi szereg postępowań - odpowiedział. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Córka Daniela Olbrychskiego i Zofii Łapickiej to PIĘKNA kobieta. To, czym się zajmuje wprawi was w ZACHWYT!
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Bartłomiej M. zatrzymany. Były rzecznik Macierewicza w rękach CBA
  4. Człowiek Andrzeja Dudy o zatrzymaniu Bartłomieja M. Czarne chmury nad Macierewiczem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News