Ohydne, oburzające słowa wściekłego księdza. "Plaga ped*lstwa!"

Ohydne, oburzające słowa wściekłego księdza. "Plaga ped*lstwa!" Źródło: Fot. screenshot z wykładu ks. Borkowskiego / YouTube

Celibat wśród księży w polskim Kościele jest dość kontrowersyjną kwestią, a dyskusje na ten temat nie cichną. Coraz więcej osób opowiada się rozwiązaniem jakim jest pójście w ślady pastorów z USA, gdzie duchowni zakładają normalne rodziny, mają żony, a seks nie jest zakazem ani tabu. 

Celibat - czy jego zniesienie zmniejszyłoby liczbę przestępstw seksualnych, które mają miejsce w polskich Kościołach? Swoje zdanie na ten temat przedstawił Jacek Dunin-Borkowski, ksiądz znany ze swojego ciętego języka.

Celibat nie jest związany z plagą pedalstwa

Ksiądz Jacek-Dunin Borkowski napisał na swoim profilu na twitterze dość mocne i odważne słowa: - Plaga pedalstwa w Kościele nie jest związana z celibatem. Tylko pedał jest trochę mniej widoczny, szczególnie jak się księża pieprzą ze sobą. No i nie mają dzieci - napisał. Słowa te były odpowiedzią na tezę postawioną przez dziennikarza Telewizji Polskiej, Cezarego Gmyza, który na swoim profilu na twitterze stwierdził, że kryzys w polskim Kościele związany jest z wysokim odsetkiem homoseksualizmu wśród księży. Dziennikarz przytoczył również cytat z Jana Pawła II, który celibat w Kościele traktował jako dyscyplinę, a nie dogmat. Jednak bez względu na to, czy słowa były samodzielną wypowiedzią, czy też tylko odpowiedzią, czy takie słowa przystoją osobie duchownej? Czy ksiądz nie powinien świecić przykładem, a przede wszystkim nie stygmatyzować swoich wiernych?

Odpowiedzialność za słowa

Do wpisu księdza odniósł się inny duchowny, Kazimierz Bem, który na codzień pełni posługę pasterską w USA i jest zdeklarowanym gejem. Napisał on: - Czy ten pan naprawdę odpowiada za formację księży w @Diecezja_DWP? Czy można prosić o komenatrz biskupa do? Czy to Państwa styl? - wywołał do odpowiedzi diecezję do której przynależy ks. Dunin - Borkowski. Diecezja warszawsko-praska, do której przynależy kontrowersyjny ksiądz, zabrała głos w całej sprawie. Jej rzecznik, Jakub Troszyński, powiedział: - W związku z głęboko niestosownymi publikacjami ksiądz Jacek Dunin-Borkowski zostanie wezwany na rozmowę do Kurii Warszawsko-Praskiej - zapewnił.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie pierwszy raz

Rzecznik diecezji zaznaczył również, że ksiądz Jacek Dunin-Borkowski w przeszłości otrzymywał już upomnienia za niestosowne wpisy na swoich mediach społecznościowych. Jak widać, uprzejme prośby o zaprzestanie wygłaszania swoich wzburzających tez nie działają. Próby kontaktu z kontrowersyjnym księdzem są bezskuteczne. Kapłan nie odbiera telefonu i nie chce udzielić komentarza odnośnie swojej wypowiedzi i całej sprawy. Wiadomo jednak, że aktualnie nie pracuje w żadnej parafii, podobno ze względów osobistych. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Dwie 13-latki poprosiły obcych o alkohol. Nie wiedziały, jak okropnie się to skończy
  2. Biedronka przeszła samą siebie! Kultowy produkt za grosze
  3. „Ślub od pierwszego wejrzenia”: Skandaliczne zachowanie matki, wstyd na całą Polskę
Następny artykuł