Cejrowski ostro o Szydło. "Zastanawiam się czy nie jest na proszkach"

Cejrowski ostro o Szydło. "Zastanawiam się czy nie jest na proszkach"

Wojciech Cejrowski słynie z ostrych komentarzy politycznych. W wywiadzie, którego udzielił w Radiu Wnet, opowiadał o swoim podejściu do UE. Przy okazji skrytykował europejską politykę Beaty Szydło.

W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim znany podróżnik ustosunkowywał się do pogłosek o Polexicie. Zwrócił uwagę, że na polskiej scenie politycznej właściwie nie ma osób opowiadających się za wystąpieniem z Unii Europejskiej.

 - Czy ktokolwiek w Polsce myśli poważnie o wyjściu z unii? Czy taka koncepcja jest brana pod uwagę? – zastanawiał się Cejrowski.

Skowroński podzielił opinię podróżnika o tym, że (poza Januszem Korwin-Mikkem) nie ma w Polsce osób przeciwnych Unii Europejskiej. Zasugerował, że krajowe elity nie myślą o wycofywaniu się ze wspólnoty, a o braniu od niej pieniędzy. W odpowiedzi Cejrowski ostro skrytykował europejską politykę Beaty Szydło.

 - Tych pieniędzy nie ma. Pani Szydło tak głupio mówi, że się zastanawiam czy nie jest na proszkach. Mówiła, że priorytetem jest jedność europejska, a chwilę później że Europa to same problemy migracyjne, chaos, zadłużenie - powiedział Cejrowski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News