Służby specjalne apelują do wszystkich Polaków. Konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe

Służby specjalne apelują do wszystkich Polaków. Konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe Źródło: cba.gov.pl

CBA wystosowały ważny apel do wszystkich Polaków. Każdy, kto zlekceważy komunikat, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Lepiej przeczytać i wiedzieć. Warto też ostrzec innych.

Agenci CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne) dokonali zatrzymania w niewielkiej miejscowości. Powód interwencji niejednemu odbiera mowę. Tymczasem służby zdecydowały się wystosować pilny komunikat, kierując słowa w stronę wszystkich obywateli naszego kraju. Każdego, kto nie dostosuje się do zaleceń, spotka smutny los.

Ważny apel dla Polaków. Kto go zlekceważy, może zostać zatrzymany przez CBA 

"Gazeta Wyborcza" podaje, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego ze Szczecina dokonali ostatnio zatrzymania inspektora z Urzędu Gminy w Wałczu, który jak ustalono, przyjął 10 tysięcy złotych łapówki. 

- Mężczyznę ujęto w chwilę po przyjęciu od przedsiębiorcy korzyści majątkowej w wysokości 10 tys. zł. Łapówka miała stanowić „wynagrodzenie” w rewanżu za odstąpienie od wydania niekorzystnej decyzji podatkowej. Nie wiadomo, czy była to „łapówka kontrolowana" - czytamy w komunikacie CBA przytaczanym przez "Gazetę Wyborczą". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niejaki Piotr M. usłyszał już zarzut korupcyjny, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił również do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Służby apelują do wszystkich, którzy wczesniej wręczali pracownikom z Urzędu Gminy w Wałczu łapówki o przyznanie się do winy. Samodzielne ujawnienie prawdy może pozwolić im uniknąć odpowiedzialności karnej, o czym mówi art. 229, par. 6 Kodeksu karnego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

- Apelujemy, aby osoby zmuszone do wręczenia korzyści majątkowych pracownikom Urzędu Gminy w Wałczu zgłaszały się do Delegatury CBA w Szczecinie. Zgodnie z Kodeksem karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ścigania. Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie, zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa - apeluje w swoim komunikacie CBA cytowane przez "Wyborczą". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna wiadomość Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o powrót obostrzeń w Polsce
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Kotlet schabowy wychodzi zbyt twardy? Jeden prosty trik sprawi, że stanie się miękki i soczysty

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News