Po aferze związanej z przyznanymi ministrom przez Beatę Szydło nagrodami Jarosław Kaczyński nakazał zwrot pieniędzy w całości i przekazanie ich na poczet działalności charytatywnej Caritas. Środki spłynęły już do organizacji i wiadomo, na co zostaną wydane. Przymusowe datki są niekiedy bardzo duże.

W marcu tego roku aspirujący do najwyższych stanowisk partyjnych i państwowych poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza ujawnił ile pieniędzy i komu w ramach nagród przekazała za czasów swoich rządów Beata Szydło. Ministrowie i pracownicy ministerstw dostali za dwa lata pracy po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wyjście na jaw tych informacji było prawdziwym wizerunkowym ciosem dla Zjednoczonej Prawicy, której elektorat do podobnych spraw podchodzi bardzo krytycznie. Jarosław Kaczyński, by ugasić pożar we własnym obozie, nakazał oddanie wszystkich pieniędzy i przekazanie ich na poczet charytatywnej działalności Caritasu, a ponadto zapowiedział cięcia pensji poselskich i senatorskich.

Kilka dni temu upłynął termin, w którym nagrodzeni mieli pozbyć się przyznanych tysięcy. Środki napłynęły już do lokalnych oddziałów Caritasu i wspomogły wybrany przez donatorów cel. Padły już także pierwsze rekordy.

Caritas otrzymał naprawdę dużo pieniędzy

Decyzja o przekazaniu pieniędzy Caritasowi wywołał spore kontrowersje głównie wśród polityków i sympatyków opozycji. Prezes PiS był jednak nieubłagany i dziś można powiedzieć, że była to dobra decyzja, jeśli chodzi o pomoc podopiecznym fundacji.

Ogromne pieniądze, które już niedługo przysłużą się do polepszenia losu najbardziej potrzebujących osób, zostaną wykorzystane na obiady dla dzieci, funkcjonowanie szkół, zapewnienie odzieży najbiedniejszym. Ponadto tysiące od polityków pomogą poszczególnym rodzinom, w których sytuacja jest najtrudniejsza.

Rekordzistką, jeśli chodzi o jednorazową wpłatę, pozostaje minister edukacji Anna Zalewska. Polityk wpłaciła aż 69 861 złotych i 85 groszy do oddziału Caritasu w swoich rodzinnych stornach, w Świdnicy.

Mamy kontakt. Ważna jest sama obecność, podziękowania, listy, zainteresowanie. Czy osobiste, czy przez współpracowników, ale zawsze mogliśmy liczyć na panią minister – mówi. 11 maja do świdnickiego Caritasu wpłynęła od minister Zalewskiej potężna kwota – powiedział mediom dyrektor świdnickiego Caritasu ks. Radosław Kisiel.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rydzyk nie boi się papieża?! „Bezwzględnie zwalcza wrogów”
  2. Dramat Krzysztofa Jackowskiego. Serce jasnowidza nie wytrzymuje
  3. Radwańska przeżywa koszmar. Pierwsza taka sytuacja w jej życiu od 12 lat

Czy nagrody przyznane ministrom przez Beatę Szydło były dobrym pomysłem?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]

8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]

źródło: natemat.pl