Caritas ma ogromny problem. "Szemrane interesy, oskarżenia byłych pracowników"

Caritas ma ogromny problem. "Szemrane interesy, oskarżenia byłych pracowników" Źródło: Facebook/Caritas

Caritas to najbardziej znana katolicka organizacja charytatywna w naszym kraju. Wygląda na to, że będzie miała ogromny problem. Wszystko związane jest z oskarżeniami byłych pracowników.

Caritas będzie musiał zmierzyć się z ogromnym problemem. Organizacja została posądzona o prowadzenie szemranych interesów. Są to zarzuty, które pojawiły się ze strony byłych pracowników. Sprawie ma przyjrzeć się również Episkopat, który jest zaniepokojony tymi doniesieniami. 

Caritas rozpoznawalny na całym świecie 

Caritas to najbardziej znana katolicka organizacja charytatywna w naszym kraju. Jej logo rozpoznawalne jest na całym świecie i wzbudza wśród ludzi zaufanie. Teraz pojawiły się pewne doniesienia, które mogą zburzyć tę pozycję organizacji w Polsce.

Polski odział został posądzony o prowadzenie szemranych interesów. Będzie musiał wytłumaczyć się przed zwierzchnikami w Episkopacie. "Gazeta Prawna" informuje o nietransparentnych relacjach Caritasu z jedną z firm PR-owych. 

Niepokojące zeznania byłych pracowników 

Kontrowersje związane z Caritasem pojawiały się już w polskich mediach od jakiegoś czasu. O niejasnych rozliczeniach informowało już OKO Press. Wtedy chodziło o fakturę wystawioną na ponad 100 tys. złotych przez firmę PR-ową Commee Bridge na Caritas za organizację akcji "Niedziela św. Franciszka". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Teraz do tych pogłosek doszły również zaskakujące oskarżenia ze strony byłych pracowników organizacji, którzy twierdzą, że nie wszystko w jej strukturze działa tak, jak powinno. Wcześniej Caritas, a dokładniej biuro prasowe, zwolnione było z konieczności wystawiania dodatkowych faktur komuś z zewnątrz. W 2007 roku z nastaniem nowego dyrektora ks. Marcina Iżyckiego doszło do poważnych zmian, które dla wielu są dosyć kontrowersyjne. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Dyrektor odpowiedzialny był bowiem za rewolucję kadrową. Byli pracownicy sądzą, że miało to na celu ukrycie pewnych nieścisłości związanych z rozliczeniami. Obecnie w Caritas Polska trwa kontrola ze strony Episkopatu, która dokładnie przyjrzy się poczynaniom zarządu. Dodatkowo Komisja Nadzorcza Caritas Polska została wezwana do złożenia wyjaśnień związanych z rzekomymi szemranymi interesami, które miały mieć miejsce w organizacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mają miliardy na swoich kontach. Lista najbogatszych Polek
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza

Źródło: Money PL

 

Następny artykuł