Największe media z całego świata rozpisują się o najnowszej kontrowersyjnej decyzji obozu władzy w Polsce. Oczy ludzi z wszystkich krajów skierowane są na to, co się właśnie dzieje w naszej polityce.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na stację TVN gigantyczną karę w wysokości 1,5 mln zł. Jest ona wymierzona za przekaz, jaki stacja kształtowała w dnia 16-18 grudnia 2016 roku. Wówczas w Sejmie i pod nim trwały protesty opozycji w obronie wolnych mediów.

Społeczeństwo jest oburzone karą dla nadawcy. W Internecie pojawiły się komentarze, że to próba zamknięcia ust ostatnim niezależnym mediom, które pokazują prawdę. Za tę decyzję winią rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość.

ZOBACZ TAKŻE: Zaczyna się, PiS znalazł bat na media! KOSMICZNA kara dla TVN za relację z…

Brytyjski dziennik: decyzja wpływa na niezależność mediów

Informacja o karze, jaką KRRiT nałożyła na TVN za relację z wydarzeń z Sejmu i protestów z grudnia ubiegłego roku obiegła już cały świat. Rozchodzi się ona w rekordowym tempie.

Największe światowe dzienniki napisały o tej kontrowersyjnej decyzji. Pojawiły się o tym informacje m.in. w Washington Post, New York Times, Fox News czy Reuters. Financial Times napisał, że to kolejny raz kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości próbuje wpłynąć na niezależność mediów.

Brytyjski dziennik zacytował nawet wypowiedź posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Twierdzi ona, że to brutalny atak na niezależność dziennikarzy i totalny absurd.

KRRiT pod wpływem PiS-u

Chociaż Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem konstytucyjnym i formalnie niezależnym, to jej członkowie wybierani są przez parlament. Cały obecny skład został wybrany już w obecnej kadencji Sejmu, a zatem przewagą głosów Prawa i Sprawiedliwości. Nic więc dziwnego, że wszyscy, którzy nie zgadzają się z decyzją KRRiT, zrzucają winę na PiS i uznają tę decyzję za motywowaną politycznie.

ZOBACZ TAKŻE: Za ten materiał TVN będzie musiał przeprosić i zapłacić karę

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również