Cały świat pisze o Polaku. Dokonał czegoś niesamowitego

Cały świat pisze o Polaku. Dokonał czegoś niesamowitego Źródło: foto: wikimedia.org

Media z całego świata rozpisują się o niewiarygodnym dokonaniu tego Polaka. Już od kilku miesięcy trwa pościg za informacjami, czy uda mu się podpisać wielki kontrakt z brytyjskim koncernem. Jego dzisiejszy sukces tylko podsycił falę pojawiających się spekulacji. Polak pobił rekord.

Już za parę dni Robert Kubica skończy 33 lata. Zdobył on sławę, odnosząc sukcesy w wyścigach rajdowych. Jest pierwszym w historii Polakiem, który wystartował w wyścigach Formuły 1. Wśród wielu tytułów i nagród, które zdobył, warto wyróżnić wygraną w Mistrzostwach Świata klasy WRC 2 i tytuł Najlepszego Sportowca Polski w 2008 roku. Williams F1, a od 2014 roku oficjalnie Williams Martini Racing, to największy brytyjski koncern samochodowy i konstruktor Formuły 1. Wielu sławnych na całym świecie kierowców jeździło dla grupy Williams, m.in.: Nigel Mansell, Jenson Button, Alan Jones, Jacques Villleneuve, Keke Rosberg, Damon Hill, Nelson Piguet i Ayrton Senna. ZOBACZ TAKŻE: Nikt w to nie wierzył! WIELKI POWRÓT Roberta Kubicy do F1

Williams daje szansę Kubicy

Na temat powrotu Kubicy do składu Williamsa jest już głośno od kilku miesięcy. Pojawiają się plotki i spekulacje, które tylko podsycają ciekawość. Wszystko wygląda na to, że przed Kubicą pojawiła się kolejna duża życiowa szansa. Z zespołu Williamsa odszedł kierowca Felipe Massa, przez co drzwi dla kariery Kubicy zostały ponownie otwarte.

Polak pobił rekord

Polak został zaproszony na testy na tory rajdowe w Abu Zabi. To właśnie ich wynik ma zdecydować o przyszłości zawodowej kierowcy. Dzisiaj Kubica zakończył pierwszy dzień testów i dał wszystkim Polakom kolejny powód do ogromnej dumy. Wszystkie media z całego świata są pod ogromnym wrażeniem jego dzisiejszego wyczynu. O co chodzi? Polak pobił rekord okrążeń podczas porannych testów - przejechał ich ponad sto!

Dumni kibice

Na trybunach zasiedli wierni fani kierowcy, który udzielali mu wsparcia podczas porannej sesji. Rozciągnęli biało-czerwone flagi z jego zdjęciem i dzielnie kibicowali. Roberta czeka jeszcze kilka testów, które mają zdecydować o tym, czy dołączy do ekipy Williamsa. Na pewno nie da się jednak ukryć, że dzisiejszy wyczyn Polaka był po prostu spektakularny. ZOBACZ TAKŻE: Kubica pokazał, jak wygląda jego ręka po wypadku. Różnica jest szokująca

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News