Sytuacja w Calais jest bardzo trudna, a policja zupełnie sobie nie radzi. Nielegalni imigranci nadal ukrywają się w ciężarówkach niszcząc towar i narażając kierowców na wysokie kary za przemyt, którego nawet nie muszą być świadomi. Kilku ciężarowcom puściły nerwy i ciężko pobili imigrantów.

Film został opublikowany przez jednego z rumuńskich kierowców. Widać na nim jak wściekli kierowcy biją nielegalnych imigrantów, którzy wychodzą z ukrycia w postaci ich ciężarówek z towarami. Dwóm mężczyznom udało się uciec, ale pozostali musieli przyjąć na siebie silne ciosy.

Kierowcy byli tak wściekli, że kopali leżącego na ziemi imigranta w akompaniamencie szczekania psa. Komentatorzy przekonują, że trudno pochwalać taką agresję, ale przypominają, że kierowcy są karani grzywnami w wysokości 2000 funtów, nawet jeśli nie wiedzą o tym, że w ich ciężarówkach kryją się nielegalni imigranci. Ci zaś uwielbiają taką formę pokonywania granic.

Organizacja Human Rights Watch przekonuje, że imigranci coraz częściej spotykają się z agresją ze strony kierowców oraz lokalnej policji, która nie radzi sobie z problemem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również