Całą Polskę zamurowało. Ujawniono ZMOWĘ Kaczyńskiego i Tuska!

Całą Polskę zamurowało. Ujawniono ZMOWĘ Kaczyńskiego i Tuska! Źródło:

Chociaż od lat mówi się o wojnie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, opartej zarówno na niechęci politycznej, jak i prywatnej, nie warto wierzyć w nią bez chwili refleksji. Byli premierzy naszego kraju mogą mieć bowiem wspólny sekret, który jest w stanie rozsadzić Polskę. O czym mowa? Jak napisał wiele lat temu Witold Gombrowicz, "miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego".

Kaczyński i Tusk znają się od lat 80. ubiegłego wieku. Zapoznał ich ze sobą brat Jarosława, Lech, którego śmierć wiele lat później stać się miała gigantyczną kością niezgody między politykami. Działacze pracowali wspólnie, wydając "Przegląd Polityczny". - Z Kaczyńskimi przyjaźniliśmy się od wielu lat - wspominał po długim czasie sam Tusk, zaznaczając jednak, że bliżej było mu do późniejszego prezydenta naszego kraju. Czy jednak na pewno?

Wspólny sekret

ZOBACZ TAKŻE: To największy KOSZMAR PiS. Kaczyński boi się tego najbardziej Gdzie był Lech, tam najczęściej był i Jarosław Kaczyński. Jeżeli obecnemu przewodniczącemu Rady Europejskiej odpowiadało ich towarzystwo, skąd nagle wzięła się nienawiść? I to na tyle lat przed katastrofą smoleńską? Jak twierdzą politolodzy oraz aktywni obserwatorzy polskiej sceny politycznej, możliwe, że wcale jej nie było. Wskazywać mogą na to nie tylko wyznania Tuska dotyczące przyjaźni, ale także wspólne poparcie dla prezydentury Lecha Wałęsy w 1990 roku. Co ciekawe, Kongres Liberalno-Demokratyczny oraz Porozumienie Centrum próbowały się nawet zjednoczyć. Jako że nic z tego nie wyszło, być może politycy postanowili zbudować swój monopol na władzę w Polsce na... rzekomej nienawiści i rozgrywaniu tym Polaków w myśl zasady "dziel i rządź". ZOBACZ TAKŻE: PiS właśnie WYROLOWAŁ Dudę! „Ośmieszony jak dziecko, to ZEMSTA Kaczyńskiego”

Zmowa, która dała władzę

Kto bowiem najwięcej zyskał na odwiecznej rywalizacji klasyków krajowej polityki? Komu opłacała się wojna, która naprzemiennie przynosiła możliwość rządzenia krajem frakcjom politycznym pod rządami Kaczyńskiego i Tuska? Oczywiście im obojgu. Kiedy źle dzieje się za rządów PiS, Polacy wzywają pomocy PO. Kiedy PO krytykowane było w latach 2007-2015, obywatele zatęsknili za PiS. Według specjalistów w obszarze budowania kampanii wyborczych oraz psychologów skupiających się na badaniu działań tłumu, z tej właśnie zgrabnej manipulacji skorzystać mogli Tusk oraz Kaczyński. Jak twierdzi wielu obserwatorów polskiej sceny politycznej, sprytne wymienianie się władzą oraz uzależnianie od siebie wyborców nie może być przypadkiem. Kaczyński i Tusk zbyt dobrze się znają, aby do tego dopuścić.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News