Marek Migalski, który w 2010 roku został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości, nie szczędzi słów krytyki swojej byłej partii. Tym razem na Twitterze odniósł się do kontrowersyjnego wpisu przedstawicieli ugrupowania, który bardzo szybko zniknął z ich profilu. Politolog nie zostawił jednak głośnego tematu, komentując go na swój sposób.

„Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców, to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie” – głosił post Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Osoby odpowiedzialne za opublikowanie go na pewno nie spodziewały się tak ogromnej fali krytyki, z którą ostatecznie musiał się zmierzyć. Internauci nie zdziwili się więc, gdy jakiś czas później zniknął z profilu partii. Nie oznaczało to jednak, że kontrowersyjny temat ucichł.

„Proponuję pod słowo „uchodźca” podłożyć słowo „Żyd”. Może wtedy usłyszycie swój faszyzm i rasizm? Zróbcie sobie taki eksperyment” – napisał uszczypliwie i bardzo konkretnie Migalski. Jego odpowiedź politykom Prawa i Sprawiedliwości bardzo szybko zdobyła sporą popularność, a wiele osób się z nią zgodziło. Przedstawiciele partii po usunięciu swojego wpisu nie odnieśli się już jednak do żadnego z późniejszych komentarzy internautów.

...

Zobacz również

Fot. Twitter