Marcin D., były mąż Marty Kaczyńskiej został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury. Śledztwo, w związku z którym prokuratura zleciła zatrzymania, dotyczy kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzeń i prania brudnych pieniędzy.

W sumie na terenie całego kraju zatrzymano w tej konkretnej sprawie 5 osób tj. Marcin D., Wiktor D, Grzegorz D., Katarzyna M. i Beata W.. Wśród nich oprócz byłego męża Kaczyńskiej znalazła się także była żona sławnego polskiego bramkarza, Artura Boruca a także osoba niepełnosprawna.

Prokuratura nie zdradza na razie szczegółów śledztwa jednak wiadomo, że chodzi m.in. o wyłudzenia środków finansowych na ogromną skalę z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na kwotę ok. 13 milionów złotych. Wśród zatrzymanych – jak poinformował rzecznik krakowskiej prokuratury – są osoby podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą

Zatrzymanym osobom w ciągu 48 godzin zostaną najprawdopodobniej postawione zarzuty dotyczące wyłudzeń, prania brudnych pieniędzy oraz kierowania i uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Więcej informacji zostanie podane na konferencji w poniedziałek.

Marcin D., były mąż córki zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zadebiutował w ogólnopolskich mediach po katastrofie smoleńskiej gdy nieskutecznie próbował swoich sił w polityce.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tvn24/rmf24/wp.pl

...

Zobacz również