Był najbliższym współpracownikiem Kaczyńskiego. Ujawnia kulisy wyboru Dudy na prezydenta

Był najbliższym współpracownikiem Kaczyńskiego. Ujawnia kulisy wyboru Dudy na prezydenta

Andrzej Duda od ponad dwóch lat jest prezydentem Polski. Polityk coraz lepiej odnajduje się w swojej roli i zgarnia coraz lepsze noty za swoje rządy. Mało kto jednak zadaje sobie dziś pytanie o sukces Dudy. O tym opowiedział były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

Kiedyś był prawą ręką lidera PiS, a dziś, już poza partią, chętnie ujawnia tajemnice formacji. Adam Hoffman, bo o nim mowa, ujawnił właśnie, jak stało się, że to Andrzej Duda został prezydentem. Zgodnie z jego słowami, to sam Hoffman był pomysłodawcą wysunięcia Dudy do walki o fotel prezydencki. - Byłem twórcą takiego pomysłu, żeby w PiS zrobić prawybory, które wtedy były hitem w Platformie i żeby Zyta Gilowska wystartowała z jednej strony, a Andrzej Duda z drugiej. Takie zderzenie dwóch światów - ujawnia Hoffman.

Kindersztuba w cenie

Były członek PiS ujawnił też, że mocno stawiał na Dudę i dalej liczy na prezydenta. Jego zdaniem, Duda ma wszystko, czego trzeba by być dobrą głową państwa. Co więcej, Hoffman uważa, że obecny prezydent spokojnie zgarnie kolejną kadencję i posiedzi w Belwederze kolejnych pięć lat. - Ma doktorat, sznyt prawnika. Wszystkie cechy, żeby zostać idealnym kandydatem i bardzo dobrym prezydentem, mam nadzieję. Uważam, że to jest rzecz, która jest jeszcze przed nim - podkreślił były rzecznik PiS. źródło: dorzeczy.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News