Pół Polski wymęczą upały, a drugie pół burze. Wiemy gdzie co się wydarzy

Pół Polski wymęczą upały, a drugie pół burze. Wiemy gdzie co się wydarzy Źródło: Pixabay/slmullett

Burze nie opuściły jeszcze Polski. Część kraju będzie musiała zmierzyć się z silnymi opadami, na drugą czekają mocne upały. W obu przypadkach wydano stosowne ostrzeżenia. Wiemy, jak rysuje się sytuacja pogodowa na najbliższe dni.

Burze i upały - taka pogoda czeka nas w najbliższym czasie. Nie wszyscy będą zadowoleni z prognozy pogody. Podczas gdy nad częścią kraju panować będą wysokie temperatury, w innych miejscach ludzie będą przygotowywać się do ulew i gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już stosowne ostrzeżenia. Pogoda z pewnością nie jest ostatnio dla Polaków łaskawa.

Burze na Pomorzu, upały na wschodzie i w centrum

Nad większą częścią kraju panują obecnie upały. I tak będzie dalej - temperatura sięgnie nawet 34 stopni Celsjusza. Taki żar może być niebezpieczny dla zdrowia. IMGW wydało z tego powodu ostrzeżenia drugiego stopnia dla części województw. Szczególnie narażeni są mieszkańcy: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz wschodnich krańców Opolszczyzny.

IMGW zaleca, by osoby żyjące na tych terenach nie narażali się specjalnie na temperatury. Według wytycznych najlepiej nie wychodzić na dwór, gdy nie jest to konieczne, a swoje plany dopasować do pogody. Należy też pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów w celu uniknięciu odwodnienia. Zakazane jest zostawianie dzieci i zwierząt w samochodach. Nawet krótki czas spędzony w rozgrzanym pojeździe może skutkować śmiercią.

Na zupełnie inne warunki pogodowe muszą przygotować się mieszkańcy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. W tych regionach spodziewane są silne burze, którym towarzyszyć może grad. Dla kilku powiatów - m.in. gdańskiego, starogardzkiego i kartuskiego - wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Mieszkańcom zaleca się pozostanie w domu i odpowiednie zabezpieczenie domów i mieszkań. Istotne jest wyłączenie sprzętów elektrycznych z gniazdek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

RCB ostrzega. Będą przerwy w dostawie prądu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało już dziś Polakom SMS-y z ostrzeżeniami. Zapowiadany jest silny wiatr i burze. Możliwe są także przerwy w dostawie prądu. IMGW napisało w oświadczeniu, że spodziewane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które spowodować mogą straty materiale i zagrażać mogą zdrowiu i życiu. Tych zaleceń nie powinno się pod żadnym pozorem lekceważyć. Polaków czeka tym samym kolejna ciężka noc, a prognoza pogody na najbliższy czas wcale nie pozwala na optymizm.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News