Bezwzględne uderzenie żywiołu. Nagranie z polskiej miejscowości wprawia w osłupienie

Bezwzględne uderzenie żywiołu. Nagranie z polskiej miejscowości wprawia w osłupienie Źródło: Facebook Polscy Łowcy Burz

Upalna pogoda, która w ostatnim czasie nie opuszcza naszego kraju sprzyja powstawaniu bardzo niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak burze. Każdego dnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o nowych ostrzeżeniach dla poszczególnych województw i powiatów. Dziś w niektórych miejscach Polski zagrzmiało wyjątkowo mocno. Nagrania bezwzględnego żywiołu mrożą krew w żyłach.

Dzisiaj w wielu miejscach nad Polską pojawiły się silne, momentami wręcz niszczycielskie burze. Jedna z gorzej wyglądających sytuacji w kraju miała miejsce w okolicach Lublina. Jak doskonale widać na porażających nagraniach, żywioł zaatakował z prawdziwie niszczycielską siłą. Obecnie w niektórych miejscach sytuacja nadal wygląda niebezpiecznie. 

Dzisiaj burze uderzyły w kraju z wyjątkową siłą, porażające nagrania

Temperatury niemal w całym kraju nie schodziły poniżej 30 stopni Celsjusza. Takie warunki pogodowe sprawiły, że w wielu regionach Polski zaczęły się formować komórki burzowe. Jedna z gwałtowniejszych burz - pojedyncza superkomórka burzowa przeszła przez województwo lubelskie. W niektórych miejscach doszło do podtopień.

W sieci pojawiły się nagrania, na których można zaobserwować niszczycielską moc żywiołu, który uderzył dziś między innymi w województwo lubelskie. Na profilu Polskich Łowców Burz na Facebooku opublikowano nagranie jednego z obserwatorów - Mateusza Bajko. Na filmie widać, jak wyglądała sytuacja w jednym z najgorszych momentów burzy w Rudce Kozłowieckiej koło Lublina. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dzisiaj burze rozwinęły się głównie w niektórych regionach wschodniej, środkowej, północno-zachodniej i zachodniej części Polski. Jedna z gwałtowniejszych burz (pojedyncza superkomórka burzowa) przeszła w pasie od Lubartowa, przez Lublin po okolice Bychawy przynosząc silne, szkwałowe porywy wiatru, opady gradu (co najmniej do 2 cm średnicy - m.in. w Lubartowie) i ulewne opady deszczu. Państwowa Straż Pożarna w Lublinie do godz. 18:00 otrzymała 150 zgłoszeń związanych z podtopieniami, połamanymi drzewami czy uszkodzonymi pokryciami dachowymi (źródło: Kurier Lubelski) Poniższe nagranie z okolic Lublina (Rudka Kozłowiecka) nadesłał nam Mateusz Bajko. Dziękujemy - napisano na profilu Polskich Łowców Burz pod filmem. 

Jeden z użytkowników Facebooka - Krzysztof Kaczmarz opublikował z kolei nagranie z Lubartowa, gdzie woda dosłownie płynęła ulicą. Mężczyzna był zdziwiony nieodpowiedzialnością kierowców, którzy, jak gdyby nigdy nic, przemierzali ulice samochodami. W dodatku nie zauważył żadnych działań policji w tej kwestii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Cała wioska została zamknięta. Powraca przez wielu zapomniana, śmiertelna choroba

3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Obecnie burze mogą jeszcze występować w miejscowościach takich jak: Niekursko, Mielec, Kolbuszowa, Szczucin, Radomyśl Wielki czy Oleśnica. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą przelotne opady deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy, a także wiatr w porywach do 65 km/h. Zjawiska przemieszczają się dalej w stronę południowego-zachodu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zenek Martyniuk podczas występu ciągle zerkał tylko w jednym kierunku, nie mógł oderwać wzroku
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: Facebook, TVN METEO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News