Kuba Wojewódzki, który wielokrotnie wzbudza kontrowersje swoim zachowaniem i wypowiedziami, po raz kolejny wywołał burzę. Tym razem zarzuca mu się obrazę „milionów Polaków”.

W jednym z ostatnich odcinków show Wojewódzkiego gościem był najbardziej znany w Polsce zawodnik MMA, Mamed Khalidov, który promuje aktualnie swoją biografię. Z racji, że jest również muzułmaninem i imigrantem z Czeczenii, Wojewódzki nie omieszkał nawiązać do tego w zapowiedzi rozmowy.

– W Polsce jest tak chujowo, że żaden muzułmanin nie chce tu przyjechać – stwierdził na wstępie Wojewódzki.

Dodał też, że stereotyp muzułmanina budujemy na zmyślonych historiach i półprawdach, a to działa niekorzystnie dla całej społeczności muzułmańskiej.

Jego słowa zostały odebrane jako obraza „milionów Polaków” i w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Zbulwersowani internauci zarzucali mu m.in. hipokryzję dot. obiektów jego żartów – często wyśmiewa chrześcijan i posługuje się w odniesieniu do nich stereotypami. Potępia jednak to samo w odniesieniu do muzułmanów. Wojewódzkiemu dostało się również za stwierdzenie, że „w Polsce jest chujowo” – tutaj pojawiły się głosy, by zmienił swój kraj zamieszkania, skoro w Polsce jest aż tak tragicznie.

...

Zobacz również