Pracodawcy z tej elektrowni zasłużyli na miano seksistów roku. Przynajmniej w opinii środowisk, pod których presją konkurs na stażystkę został zerwany. Kandydatki aby zdobyć pracę musiały się bowiem.. rozebrać niemal do naga.

Czeska elektrownia nuklearna, wchodząca w skład przedsiębiorstwa CEZ, poszukiwała stażystki. Aby odnaleźć tę doskonałą, postanowiła ogłosić konkurs. Młode dziewczyny (staż skierowany był dla absolwentek liceów) konkurować miały nie specjalistyczną wiedzą a.. ciałem.

Staż wygrać miała ta maturzystka, której „półnagie” zdjęcie w bikini najbardziej przypadnie do gustu internautom. Mieli oni oceniać dziewczyny, dając ich fotografiom „lajki” na Facebooku. Kandydatka o ich największej ilości mogła otrzymać miano „maturantki energii”.

Konkurs, promowany hasłem „zostawcie lajka i pomóżcie jednej ze ślicznotek dostać się na staż”, został zawieszony. Przyczyniły się do tego m.in. aktywistki z organizacji broniących praw kobiet.

– Konkurs jest absolutnie poza granicami etyki. Uważam, że to niedopuszczalne, że w 2017 roku ktoś otrzymuje zawodową propozycję, bo wygląda dobrze, a co więcej – bo jego wygląd został doceniony przez innych – cytował ekspertkę od praw kobiet Petrę Havlikovą serwis Aktualne.cz.

Rzecznik prasowy spółki wydał oficjalne przeprosiny. W ramach rekompensaty wszystkie dziewczyny biorące udział w sesji zdjęciowej, będą mogły odbyć staż w elektrowni.

fot. Twitter/Łukasz Grzesiczak
fot. budejckadrbna.cz
fot. blesk.cz

źródło: Gazeta.pl

...

Zobacz również