"Gdy rano wstałam, oniemiałam". Wał rotowy zawisł nad Polską

"Gdy rano wstałam, oniemiałam". Wał rotowy zawisł nad Polską Źródło: fot. pexels.com/Pixabay

Burza potrafi nieść ze sobą gigantyczne zniszczenie, jednak bywa również zjawiskowa. Przekonali się o tym między innymi mieszkańcy Warszawy.

Burza ma coś w sobie, co przyciąga wiele osób, mimo że nasze mamy i babcie przestrzegały, że nie powinno się patrzeć na szalejące za oknem błyskawice. Pioruny jednak to nie jedyna zjawiskowa rzecz, jaką możemy zaobserwować nad naszymi głowami, kiedy w naszą stronę zmierza burza. Przekonali się o tym mieszkańcy Warszawy w sobotni poranek. 

Niezwykła burza nad Warszawą

Matka natura cały czas potrafi nas czymś zaskoczyć. W przyrodzie pełno jest zjawisk niezwykle rzadkich, których pojawienie się może wywołać niemałą sensację. Tak też było w tym wypadku, kiedy nad polską stolicą zaobserwowano bardzo niezwykłą chmurę.

Chodzi dokładniej o tak zwany wał rotorowy, który jest rodzajem poziomej chmury o kształcie rury. Nie da się ukryć, że taki widok robi gigantyczne wrażenie, kiedy widzimy go na własne oczy, ale zdjęcia zamieszczone przez internautów również zapierają dech w piersiach.

Wał rotorowy towarzyszy frontowi szkwałowemu w burzy, a także niekiedy pojawia się na chłodnym froncie atmosferycznym. W tym przypadku wał przemieszczał się przed samym czołem burzy, a według niektórych osób wyglądał niczym ogromna fala tsunami.

Zdjęcie opublikowane na facebookowym profilu "Polscy Łowcy Burz" wywołało falę zachwytu wśród internautów, którzy w komentarzach podkreślali niewiarygodny wygląd tego zjawiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Oniemiałam kiedy podniosłam głowę z poduszki. Cieszę się, że Wam się podoba. Pozdrawiam - napisała autorka zdjęcia.

 - O kurde to chyba nie realne - czytamy.

Zapierającemu dech zjawisku towarzyszyła nie lada burza, która zaskoczyła wielu mieszkańców Warszawy. Chmura przeniosła się na południe wraz z bardzo silnymi opadami deszczu w kierunku Góry Kalwarii i Piaseczna. Może to zachęci kolejne osoby to obserwowania i fotografowania burz, na które sezon właśnie się rozpoczął. To właśnie dzięki takiej pasji w Internecie można znaleźć setki zdjęć, które niekiedy wyglądają wręcz nierealnie i ciężko uwierzyć, że nie są w żaden sposób modyfikowane.

burza fot. facebook.com

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Ale ona schudła. Gdy zobaczycie efekt diety Gosi Andrzejewicz zdębiejecie, wygląda jak księżniczka
  4. Powierzyła dziecko ukochanemu. Maleństwo umierało w cierpieniu
  5. Rakotwórczy składnik w popularnym produkcie. Zagraniczny koncern wypłaci 2 miliardy dolarów odszkodowania
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

źródło: O2

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu