Burza w dużym mieście
Twitter Łukasz Jóźwiak
Irmina Jach - 6 Października 2020

Żywioł uderzył z ogromną siłą. Porażające nagrania z dużego miasta, doszło do kolosalnych zniszczeń

Burza, która w poniedziałek, 5 października, przeszła nad Polską, przyniosła kolosalne zniszczenia. Żywioł uderzył z ogromną siłą. Nagrania z dużego miasta, które pojawiły się w mediach społecznościowych, są przerażające. Funkcjonariusze straży pożarnej musieli interweniować setki razy. Sytuacja była naprawdę poważna.

Burza, która przeszła nad Polską wczorajszego popołudnia, wiązała się z licznymi utrudnieniami i problemami, z którymi musieli zmierzyć się mieszkańcy dużego miasta. Zanotowano kolosalne zniszczenia. Strażacy nie mieli nawet chwili wytchnienia. Zgłaszano interwencję za interwencją. Wiemy, co się wydarzyło.

Danuta Martyniuk przerwała milczenieDanuta Martyniuk jest w fatalnym stanie. Przerwała milczenie, jest naprawdę źleCzytaj dalej

Burza przyniosła ogromne zniszczenia w polskim mieście

Wczorajsza burza przyniosła ogromne zniszczenia. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, do poniedziałkowego wieczora strażacy z województwa mazowieckiego interweniowali 220 razy. Poważnie było również w województwie świętokrzyskim, gdzie odnotowano 50 zgłoszeń. Najwięcej telefonów wykonali mieszkańcy powiatu otwockiego i Warszawy. Większość interwencji dotyczyła podtopień i połamanych drzew. W miejscowości Kozinki nieopodal Radomia doszło do fatalnej sytuacji - piorun uderzył w dom jednorodzinny, czego następstwem stał się pożar. Na szczęście, nikt nie został ranny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Straż pożarna najwięcej razy wyjeżdżała w powicie otwockim (25 razy), w Warszawie (24), powiecie grójeckim (20), powiecie białobrzeskim (19) oraz powiecie mińskim (15). W powiecie mławskim odnotowano 15 interwencji, a w piaseczyńskim - 14. Na skutek nawałnic wielu mieszkańców województw mazowieckiego i świętokrzyskiego zostało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej.

- Awarie energetyczne występują na terenie województwa mazowieckiego - 35 834 odbiorców bez prądu i województwa świętokrzyskiego - 1780. Prace naprawcze trwają. Na terenie województwa świętokrzyskiego pokrycia dachowe zostały uszkodzone na czterech budynkach mieszkalnych i 19 gospodarczych - przekazał zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Grzegorz Świszcz, za pomocą wpisu na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna akcja służb, karetki masowo wywożą ludzi. Dramatyczne sceny w centralnej Polsce

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Nie żyje aktor znany z hitów na TVP, TVN i Polsacie. Zatrważająca śmierć, ciężko powstrzymać łzy

Nagrania, które pojawiły się w mediach społecznościowych, są porażające. Obserwatorzy zniszczeń, których dokonała burza, podzielili się z internautami zdjęciami i wideo, na których widoczne są zalane ulice. Samochody brodziły w głębokiej wodzie. Według informacji przekazanej przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, powiewy wiatru mogły w porywach osiągnąć prędkość do 90 km/h. Spadło około 30 mm deszczu.

Rzecznik komendanta głównego PSP, st. kpt. Krzysztof Batorski, przekazał, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do akcji 2148 razy, z czego 153 stanowiły pożary, 1867 miejscowe zagrożenia, a 128 tzw. alarmy fałszywe. 720 interwencji było związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Lekarze ostrzegają. Masz podobne zmiany na ciele? Mogłeś mieć koronawirusa
  4. Znana dziennikarka TVP trafiła do szpitala. Porażająca prawda wyszła na jaw po kilku tygodniach, smutne
  5. Jego filmy znał praktycznie każdy. Niestety, rodzina przekazała tragiczne informacje
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia/RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News