„Niezrównoważona emocjonalnie”, „oburzająca”, „skandaliczna” – tak komentowano zachowanie Joanny Scheuring-Wielgus, posłanki Nowoczesnej, która pojawiła się w niedzielę rano w studio Radia ZET. Deputowana założyła na siebie koszulkę z napisem, który rozsierdził zwłaszcza posłów PiS. Nie zabrakło jednak krytyki ze strony opozycji.

Scheuring-Wielgus gościła w niedzielę w programie”Śniadanie w Radiu Zet”. W tym doszło do ostrej batalii między nią a wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosławem Sellinem. Cały program posłanka i wiceszef resortu kultury sprzeczali się ze sobą i obrażali. Kiedy Sellin nazwał członków Obywateli RP „niezrównoważonymi”, Wielgus wybuchła.

 Proszę nie nazywać Obywateli RP ludźmi niezrównoważonymi emocjonalnie, ja ręczę za każdego z nich. Agresja jest ze strony policjantów otrzymujących polecenia od Błaszczaka. To PiS wprowadziło taką retorykę: komuniści i złodzieje, pasożyty, mordy zdradzieckie. „Wynoś się stąd” krzyczane do posłanek – mówiła Wielgus.

ZOBACZ TAKŻE: Burda w Polsat News. Po tej wypowiedzi Scheuring-Wielgus chcieli ją rozszarpać

Wielgus w kontrowersyjnej koszulce

Wówczas Sellin kazał pokazać posłance Nowoczesnej koszulkę, w której ta weszła do studia, a którą ukrywała pod marynarką. Wówczas posłanka wstała i pokazała wszystkim białą koszulkę z czarnym napisem na wysokości piersi: „Jarosław Kaczyński jest tchórzem”.

– Koszulkę oczywiście, że pokażę. Jestem zszokowana, jak państwo traktujecie opozycję. Nie dziwcie się, że próbujemy wykorzystać choć 30 sekund, żeby to ludziom pokazać – mówiła posłanka.

ZOBACZ TAKŻE: W PiS zawrzało! Posłowie stanęli przeciwko Kaczyńskiemu

Jaj strój nie tylko rozwścieczył polityków władzy, ale także spotkał się z krytyką ze strony opozycji i jej zwolenników. Jak ci stwierdzili, uprawianie takiej polityki to populizm i granie na krzykliwych hasłach, które mają zwrócić uwagę.

źródło: wp.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również