Burda w Polsat News. Po tej wypowiedzi Scheuring-Wielgus chcieli ją rozszarpać

Burda w Polsat News. Po tej wypowiedzi Scheuring-Wielgus chcieli ją rozszarpać Źródło: screenshot/polsatnews.pl

Po przyjęciu przez Parlament Europejski rezolucji skierowanej przeciwko Polsce wybuchła zacięta dyskusja na temat jej zasadności. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przyjęcie dokumentu poparło sześcioro eurodeputowanych PO. Do dyskursu włączyła się także Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, która zaszokowała pozostałych uczestników debaty.

Unia Europejska nieprzychylnym okiem patrzy na to, co dzieje się w Polsce. Zastrzeżenia kierowane wobec Warszawy spowodowane są głównie ciągnącą się reformą sądownictwa oraz Marszem Niepodległości, który w rezolucji nazwano "ksenofobicznym i faszystowskim". Na antenie Polsat News w programie "Śniadanie w Radio ZET" wystąpiła m.in. Joanna Scheuring-Wiegus, posłanka Nowoczesnej. Polityk stanowczo wyraziła swój pogląd na sprawę, co nie spodobało się pozostałym gościom. - Gdybym była europosłanką zagłosowałabym za tą rezolucją. To, co zrobiliście z Polską, to coś niesłychanego, robicie demolkę. Ludzie patrzą i zastanawiają, co się stało z krajem, który wywalczył sobie wolność, co się stało 11 listopada. [...] 11 listopada została przekroczona czerwona linia, ta nienawiść była już wcześniej, ale pojawiła się na nie przyzwolenie. Traktujecie mowę nienawiści jako instrument walki politycznej […] kilkanaście kobiet zostało pobitych, zostało aresztowanych kilkadziesiąt osób, które nic nie zrobiły - powiedziała posłanka na Sejm.

Reakcja jej przeciwników

Na słowa Scheuring-Wielgus zareagował polityk Prawa i Sprawiedliwości Michał Woś. Skonsternowany dopytywał się, czy dobrze usłyszał, co właściwie powiedziała członkini Nowoczesnej. Okazało się, że nie, a kontrowersyjna działaczka zaznaczyła swoje stanowisko. - Doprowadziliście do demolki i wstydu, wszyscy patrzą na to, co robicie z przerażeniem - odparła Scheuring-Wielgus. Na dalsze odpowiedzi już nie starczyło czasu, gdyż skończył się czas antenowy tej konkretnej audycji. Wyrazy twarzy uczestników programu wskazywały jednak na to, że gdyby mogli, rozerwaliby posłankę .N. źródło: nczas.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News