Bunt w POLSKIM ośrodku dla imigrantów. Zaatakowano funkcjonariuszy!

Bunt w POLSKIM ośrodku dla imigrantów. Zaatakowano funkcjonariuszy! Źródło: wikimedia.org

Na terenie Ośrodka Straży Granicznej dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej doszło do napaści na funkcjonariuszy. Użyto gazu łzawiącego i kajdanek.

Cało zajście miało miejsce w czwartek o godzinie 3 w nocy, kiedy to pracownicy ośrodka wyprowadzali 3 osoby, które miały zostać odesłane do swojego kraju.

 - Kilka osób przebywających w ośrodku utrudniało funkcjonariuszom wykonywanie czynności, próbując uniemożliwić im wyprowadzenie cudzoziemców z ośrodka. Trzech mężczyzn, obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, zachowywało się szczególnie agresywnie. Nie tylko grozili funkcjonariuszom, ale również dopuścili się wobec nich czynnej napaści - relacjonuje straż graniczna.

Kilkakrotnie próbowano przywołać mężczyzn do porządku, jednak bezskutecznie. Po nieudanych próbach użyto środków przymusu bezpośredniego, czyli gazu łzawiącego i kajdanek. Na miejsce wezwano karetkę. Personel medyczny ocenił, że cudzoziemcy nie wymagają hospitalizacji.

Do deportacji doszło jeszcze tego samego dnia przed południem z Lotniska Chopina w Warszawie. Agresywnych mężczyzn umieszczono w izolatce. Mają mieć postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy realizujących czynności służbowe.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News