Wielki pogrom w Bundeslidze. Sensacja sezonu na kolanach!

Wielki pogrom w Bundeslidze. Sensacja sezonu na kolanach! Źródło: Wikipedia

Bundesliga wciąż dostarcza nam wielkich emocji, zwłaszcza w kontekście walki o czwarte miejsce w lidze. O Ligę Mistrzów walczą ze sobą Bayer Leverkusen i Eintracht Frankfurt, które wczoraj toczyły ze sobą bezpośredni bój. Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia.

Bundesliga zbliża się wielkimi krokami do zakończenia sezonu. Bayern Monachium może być już niemal pewny mistrzostwa Niemiec, jednak ciekawie wygląda sytuacja dotycząca drużyn zajmujących w tabeli miejsca od czwartego do ósmego. W teorii pięć klubów ma jeszcze szanse na awans do Ligi Mistrzów, choć najbliższe tego są właśnie Bayer Leverkusen i Eintracht Frankfurt, które mierzyły się ze sobą we wczorajszym spotkaniu.

Dla kibiców oczywiste było, że trener zawodników z Frankfurtu będzie chciał oszczędzać najważniejszych zawodników przed kluczowym starciem z Chelsea w rewanżu półfinału Ligi Europy. Na ławce zasiadły więc największe gwiazdy drużyny z Luką Joviciem na czele. Nikt nie mógł jednak spodziewać się takiego przebiegu wydarzeń boiskowych.

Bundesliga wciąż pełna emocji

Już w 2. minucie Bayer na prowadzenie wyprowadził Kai Havertz. Julian Brandt strzelił gola na 2:0 zaledwie jedenaście minut później, ale Filip Kostić dał Eintrachtowi bramkę wyrównującą po kolejnych trzech minutach. To właśnie wówczas doszło do czegoś nieprawdopodobnego. W następne 22 minuty padły kolejne cztery trafienia dla zespołu Bayeru.

W 36. minucie było już 6:1 dla Aptekarzy, choć niewiele osób mogło spodziewać się tylu strzelonych goli. Zaskoczony był nawet trener gości, który już w 37. minucie zdecydował się na dokonanie dwóch zmian, które ostatecznie pomogły uniknąć straty kolejnych bramek. Mimo to po spotkaniu nikt nie ukrywał wielkiego zaskoczenia takim obrotem spraw.

Bundesliga nadal zaskakuje kibiców niespotykanymi wynikami

Siedem goli w jednej połowie zostało nowym rekordem ligi. Bundesliga dawno nie widziała tak emocjonującego meczu. Kibice zachwycali się grą Bayeru, jednak mimo takiego rezultatu udało się jedynie zrównać punktami z Eintrachtem. Walka o czwarte miejsce będzie ciekawa do samego końca, o czym przekonują zawodnicy z Leverkusen.