W listopadzie z Bliskiego Wschodu dotarły do nas okropne wieści. Okazało się wówczas, że Państwo Islamskie weszło w posiadanie przerażającej broni, która umożliwi im terroryzowanie ludności w Syrii, a być może i w Europie, na jeszcze większą skalę.

Informacje o posiadaniu broni chemicznej przez ISIS od tygodni nie są już jedynie plotkami. Potwierdziły je bowiem oficjalne, tureckie źródła.

– Po ataku rakietowym ze strony Daesz (arabski akronim ISIS) 22 członków sił syryjskiej opozycji ucierpiało w wyniku użycia toksycznego gazu – czytamy w oświadczeniu sztabu generalnego tureckiej armii, cytowanym przez AFP.

Teraz także brytyjski minister bezpieczeństwa, Ben Wallace ostrzega przed możliwością użycia broni chemicznej przez ISIS.

– Ambicją ISIS jest niewątpliwie przeprowadzenie zamachów obliczonych na dużą liczbę ofiar. Bojownicy nie mają żadnych skrupułów przed stosowaniem broni chemicznej wobec ludzi i jeśli tylko nadarzy się okazja, wykorzystają ją również w tym kraju (Wielkij Brytanii – przyp. red.). – powiedział.

– Władze marokańskie rozbiły komórkę zajmującą się bronią chemiczną. Znaleziono tam substancje chemiczne i biologiczne oraz duży zapas nawozu, których można użyć do domowej produkcji materiałów wybuchowych. Można je przekształcić w zabójczą truciznę  – dodaje

– Istnieje duża obawa, że w przypadku upadku Mosulu (na północy Iraku) i pozostałych bastionów (ISIS), (…) Brytyjczycy walczący dla ISIS w Syrii wrócą do Europy – podkreślił Wallace.

źródło: dailymail

 

...

Zobacz również