Brytyjski minister alarmuje: ISIS użyje w Europie tej przerażającej broni

Brytyjski minister alarmuje: ISIS użyje w Europie tej przerażającej broni

W listopadzie z Bliskiego Wschodu dotarły do nas okropne wieści. Okazało się wówczas, że Państwo Islamskie weszło w posiadanie przerażającej broni, która umożliwi im terroryzowanie ludności w Syrii, a być może i w Europie, na jeszcze większą skalę.

Informacje o posiadaniu broni chemicznej przez ISIS od tygodni nie są już jedynie plotkami. Potwierdziły je bowiem oficjalne, tureckie źródła.

– Po ataku rakietowym ze strony Daesz (arabski akronim ISIS) 22 członków sił syryjskiej opozycji ucierpiało w wyniku użycia toksycznego gazu – czytamy w oświadczeniu sztabu generalnego tureckiej armii, cytowanym przez AFP.

Teraz także brytyjski minister bezpieczeństwa, Ben Wallace ostrzega przed możliwością użycia broni chemicznej przez ISIS.

- Ambicją ISIS jest niewątpliwie przeprowadzenie zamachów obliczonych na dużą liczbę ofiar. Bojownicy nie mają żadnych skrupułów przed stosowaniem broni chemicznej wobec ludzi i jeśli tylko nadarzy się okazja, wykorzystają ją również w tym kraju (Wielkij Brytanii - przyp. red.). - powiedział.

- Władze marokańskie rozbiły komórkę zajmującą się bronią chemiczną. Znaleziono tam substancje chemiczne i biologiczne oraz duży zapas nawozu, których można użyć do domowej produkcji materiałów wybuchowych. Można je przekształcić w zabójczą truciznę  - dodaje

- Istnieje duża obawa, że w przypadku upadku Mosulu (na północy Iraku) i pozostałych bastionów (ISIS), (...) Brytyjczycy walczący dla ISIS w Syrii wrócą do Europy - podkreślił Wallace.

źródło: dailymail

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News