Jest odpowiedź rynku na kryzys w Calais. Brytyjska firma wyprodukowała specjalne urządzenie, w którym zamontowane są czujniki wykrywające stężenie CO2, pozwalające ustalić, czy do przyczepy pojazdu wdarli się nielegalni imigranci.

Jak pisaliśmy wcześniej tutaj uchodźcy próbujący przedostać się Eurotunelem z francuskiego Calais do Wielkiej Brytanii wchodzą do ciężarówek kursujących na tym odcinku i powodują gigantyczne opóźnienia w związku z przedłużającymi się odprawami. Sposób na natychmiastowe wykrycie obecności nieproszonych gości znalazła firma 360 Adventage.

Aparat dokonuje pomiaru stężenia dwutlenku węgla, po czym alarmuje elektronicznie, za pośrednictwem smsa lub e-maila kierowcę oraz firmę transportową o obecności intruzów – podaje portal Londynek.net

Sprzęt ten kosztuje 299 funtów i bez problemu ma rozpoznawać obecność ludzi lub zwierząt.

Kryzys w Calais uderza także w Polaków. Co ciekawe, aż 1/4 transportów z niezarejestrowanych w Wielkiej Brytanii pojazdów, dokonują pracownicy polskich firm przewozowych. To najwięcej z wszystkich nie-brytyjskich przewoźników.

Polskie firmy transportowe tracą ogromne pieniądze w związku z opóźnieniami i wystawaniem w korkach, spowodowanych zamieszaniem wywoływanym przez szukających sposobu na przedostanie się na drugą stronę kanału imigrantów.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również