Vloger Patrick Rey przeprowadził rozmowę z Miss Polski UK & Ireland. Nie pytał modelki o jej zawód a o problem narastających nastrojów ksenofobicznych po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Rey i jego widzowie liczyli na to, że Polka poskarży się na agresywnych Brytyjczyków. Jej odpowiedzi zaskoczyły blogera.

Vloger wypytywał Paulinę Główkę o stereotyp, mówiący że Brytyjczycy nie znoszą Polaków. Mówi się, że właśnie ta niechęć doprowadziła ich do decyzji o Brexicie.

Rey liczył na to, że Polka opowie mu o mowie nienawiści czy atakach, jakich doświadczają jej rodacy. Mógł zakładać, że modelka poskarży się na niechęć Brytyjczyków wobec imigrantów. Główka zamiast tego powtarzała, uśmiechając się, że „to tylko stereotypy”.

Brytyjczycy są bardzo przyjaznym narodem, a my jako Polacy naprawdę jesteśmy szanowani w Wielkiej Brytanii, stanowimy jej filar – zaczęła swoją odpowiedź Polka.

Główka nie zająknęła się ani przez chwilę o atakach na tle ksenofobicznym, których ofiarami padają Polacy. Rok temu, w Harlow, jeden z jej rodaków zmarł na skutek pobicia. Modelka, ku zaskoczeniu blogera i jego widzów, powiedziała, że Polacy czują się w Wielkiej Brytanii bezpiecznie a kraj oferuje im wiele możliwości.

Znam wiele Polek, które osiągają niesamowite sukcesy w Wielkiej Brytanii i nie tylko. Dzięki swojemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy i wytrwałości. Dlatego, dziewczyny, nie bójcie się podejmować wyzwań, bo nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko zbyt mało wiary w siebie. Tylko od nas zależy, gdzie będziemy w życiu – mówiła Główka.

Jako doskonały przykład ciężkiej pracy Polka podała.. samą siebie. Części internautów motywująca wypowiedź Główki przypadła do gustu. Inni jednak oskarżają ją o zbytni optymizm.

Bądź Brytyjczykiem, podbijaj świat, twórz kolonie, zagłosuj za Brexitem bo masz u siebie za dużo emigrantów – skomentował wywiad jeden z internautów.

Rozmowa z Miss Polski UK i Northern Ireland o życiu jako Polka…

??Porozmawiałem z niezwykłą polską dziewczyną, Pauliną Główką,
o jej życiu w Wielkiej Brytanii. ??Rozmawialiśmy między innymi o relacjach Brytyjsko-polskich na Wyspach.
Oto jej profil! https://www.facebook.com/PaulinaGlowkaMissPolskiUK2017/

Opublikowany przez Patrick Ney – PaddislawWedrowniczek na 25 czerwca 2017

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również