Paul Golding i Jayda Fransen, którzy odwiedzili Polskę jako przedstawiciele narodowej, prawicowej brytyjskiej partii Britain First, byli naprawdę zachwyceni naszym krajem oraz stolicą. Stwierdzili, iż zazdroszczą Polakom, a także przestrzegli, aby nigdy nie brali z nich przykładu.

Wiedzieliśmy, że Polska jest silnie chrześcijańska. Niedotknięta masową migracją, islamskim terroryzmem, ekstremizmem… Ale przyjechaliśmy tutaj wczoraj i się zakochaliśmy! Przede wszystkim Warszawa jest piękna. Dla porównania centrum Londynu jest brudne, pełno tam obcokrajowców, jest niebezpiecznie, mnóstwo meczetów. A tu jest pięknie – powiedział Golding w wywiadzie z polskim dziennikarzem. Dodał także, że naprawdę pokochał Polskę i bardzo zazdrości jej obywatelom.

– Zazdrościmy, bo chcielibyśmy, żeby Anglicy byli jak Polacy. Wielcy patrioci, kochający swój kraj. No i politycy jak wasza premier. Jesteście na dobrej drodze. Nigdy nie popełniajcie tych samych błędów, które popełniła Anglia – zaznaczył przedstawiciel Britain First. Film, na którym Golding oraz Fransen opowiedzieli o Polsce bardzo szybko stał się niezwykle popularny w internecie i masowo udostępniany. Jak zwykle w tego typu sytuacjach podzielił opinię publiczną, wywołując niemałą aferę.

Zobacz również