II wojna światową była największą w historii Europy. Pokonanie rządzonych przez Adolfa Hitlera Niemiec zajęło prawie sześć, a zwycięstwo okupiono milionami ofiar. Niestety zbrodnicza działalność nazistów nie ograniczała się jedynie do pól bitew, czego przypomnieniem jest film, ujawniony przez Brytyjczyków.

Przez ponad 70 lat od zakończenia wojny film przedstawiający niemieckie okrucieństwo na cywilach, był ukrywany przed opinią publiczną. Wszystko po to, aby nie przypominać pokonanym Niemcom o bestialstwie okresu rządów nazizmu. Wstrząsające nagranie jest zapisem z wyzwolenia jednego z wielu obozów zagłady na terenie III Rzeszy.

Na podstawie tego, co uwieczniono na kliszach angielskich kronikarzy wojennych, powstał dokument autorstwa Andre Singera o tytule „Ciemności skryją ziemię”. Praca jest nawiązaniem do powojennych planów, których jednak zaniechano. Film opowiada historię żołnierzy British Army, którzy wyzwalali obozy związanie z machiną niemieckiego terroru. Pełen jest osobistych relacji i szokujących zdjęć z tego, co zastano w Niemczech w ostatnich dniach wojny.

źródło: w sedno24.pl

Czy Hitler był uzależniony od narkotyków? Zaskakujące fakty o zbrodniczym dyktatorze

...

Zobacz również