Sprawa Brutalnego gwałtu na Australijce powróciła na usta wszystkich mieszkańców najmniejszego kontynentu świata. Wszystko za sprawą nowych zeznań, jakie zostały przedstawione sądowi dopiero niedawno. Wiele osób nie wierzy w to, co powiedział jeden z oskarżonych.

W styczniu 2011 roku na plaży Ten Mile Beach w australijskim stanie Nowa Południowa Walia znaleziono ciało brutalnie zgwałconej, 33-letniej Lynette Daley. Na pochwie kobiety i w jej wnętrzu odnaleziono liczne rany szarpane. Biegli stwierdzili, że spowodowane były użyciem pięści. Znaczący wpływ na zgon miała spowodowana ranami utrata krwi.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, 47-letniego Paula Morrisa oraz 42-letniego Adriana Attwatera. Morris powiedział sędziom, że kobieta nie miała problemu z tym, co było jej robione i nie prosiła, aby przestali. Odrzucono jednak to tłumaczenie z powodu znacznej ilości alkoholu wykrytej w krwi denatki. Attwater stwierdził natomiast, że „takie rzeczy się zdarzają”. Dodał też kilka słów, które zaszokowały śledczych.

Dziewczynki będą dziewczynkami, a chłopcy będą chłopcami – stwierdził podczas przesłuchania.

Najwyraźniej obaj przestępcy nie mają sobie nic do zarzucenia. Sprawa potrwa jeszcze przez przynajmniej 5 tygodni. Zeznawać w niej będzie około 50 świadków.

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem

źródło: abc.net.au

...

Zobacz również

Zobacz również