Brutalnie zgwałcił 14 kobiet, winę zwala na... diabła. "Namówił mnie spryciarz jeden"

Brutalnie zgwałcił 14 kobiet, winę zwala na... diabła. "Namówił mnie spryciarz jeden" Źródło: Fot. Pixabay (Alexas_Fotos) - Wikimedia Commons (U.S. Air Force Kenna Jackson)

Sąd w Wiedniu skazał na 2 lata więzienia uchodźcę z Afganistanu, który w ciągu kilku miesięcy napadł aż 14 kobiet. Niektóre z nich jeszcze przez długi czas zmagać się będą z traumą i atakami lęku. Mężczyzna twierdzi jednak, że nie jest do końca winny, gdyż do przestępstw namawiał go diabeł.

Od listopada 2016 do lutego 2017 25-letni Afgańczyk zaatakował aż 14 kobiet. Molestował je seksualnie, niektóre niestety zgwałcił. Wszystkie przeżyły za to wielki szok. Wciąż muszą zmagać się z lękiem oraz depresją. Według mężczyzny, które je skrzywdził, to nie jego powinny jednak winić za swoje nieszczęście. Afgańczyk od zatrzymania powtarzał policji, że do skrzywdzenia kobiet namawiał go "jakiś diabeł". W sądzie wyrażał za to skruchę, podkreślając, iż chce znów stać się dobrym, kochającym człowiekiem. Sędziów nie wzruszyła jednak jego postawa, więc będzie musiał spędzić w więzieniu 2 lata. Wielu internautów twierdzi, że i tak jest to zdecydowanie zbyt niska kara, biorąc pod uwagę ogrom krzywd, które wyrządził.

Następny artykuł