W serwisie YouTube umieszczono szokujące nagranie, na którym widać, jak grupa mężczyzn znęca się nad dwoma innymi. Zaatakowali swoje ofiary nad brzegiem rzeki. Jeden z nich poniósł śmierć. Zamordowanemu nikt nie pomógł.

Do zdarzenia doszło w stolicy Buriacji, republiki składowej Federacji Rosyjskiej, Ułan-Ude. Jurij Własko, dwukrotny mistrz Europy juniorów w zapasach, wdać się miał w ostrą wymianę zdań z miejscowymi. Na nadrzecznej plaży, na której wszystko się rozegrałó przebywał z przyjacielem.

W pewnym momencie zaczęła się przepychanka. Aktywne uczestnictwo w niej młodego sportowca nie trwało długo. Gdy skupiony był na jednym z Buriatów, na jego głowę, od tyłu spadł cios, wymierzony ciężkim przedmiotem. Próbując wstać, młodzieniec został kopnięty w twarz, a następnie wielokrotnie uderzony tym samy przedmiotem w potylicę. Mordercy dźgnęli go także dwukrotnie nożem – w szuję i klatkę piersiową.

Chłopak już po pierwszym uderzeniu w czaszkę, nie miał szans sprawić zagrożenia swoim przeciwnikom. Pomimo tego ci nie zatrzymali się i ze zwierzęcym okrucieństwem zakatowali sportowca.

Dwóch mężczyzn, bezpośrednio odpowiedzialnych za śmierć obiecującego zapaśnika zostało ujętych. Mają 29 i 33 lata. Obaj wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem. Po przesłuchaniu przyznali się do morderstwa. Twierdzą jednak, że działali w obronie własnej, ale patrząc na nagranie trudno w to uwierzyć.

https://www.youtube.com/watch?v=iDWTl3O7gsw

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

źródło: wolnosc24.pl

...

Zobacz również

Zobacz również