W środę po południu w Brukseli doszło do zamachu na patrolujących ulice policjantów. Napastnik został unieszkodliwiony strzałem. Prokuratura wszczęła śledztwo, ponieważ atak został uznany za zamach terrorystyczny. 

W zamieszkanej w większości przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki dzielnicy Brukseli, Schaerbeek, w środę po południu doszło do zamachu terrorystycznego na policjantów.

Dwóch funkcjonariuszy zostało ciężko rannych. Jeden został ugodzony nożem w brzuch, a drugi w szyję. Aktualnie przebywają w szpitalu.

Napastnik zbiegł z miejsca ataku, jednak szybko odnalazł go inny patrol policji. Podczas zatrzymania mężczyzna stawiał opór (złamał jednemu z policjantów nos) co sprawiło, że policjanci użyli broni palnej w celu unieszkodliwienia niebezpiecznego osobnika. Postrzelony w nogę napastnik został skuty kajdankami i aresztowany.

 – Mamy wszelkie podstawy sądzić, że chodzi o atak terrorystyczny. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej, bo zbieramy informacje – powiedział tamtejszy rzecznik prokuratury.

Prokuratura nie podaje ani narodowości zamachowcy, ani jego motywów.

https://www.youtube.com/watch?v=KKv_MArikvE

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: wp

...

Zobacz również

Zobacz również