Joachim Brudziński, poseł Prawa i Sprawiedliwości oświadczył w rozmowie w programie I Polskiego Radia, że jego formacja jest aktualnie jedyną partią antysystemową na polskiej scenie politycznej.

Dzisiaj jedyną antysystemową partią, w takim rozumieniu, że koalicja PO-PSL uosabia system, jest PiS. Dlatego mówienie przez Pawła Kukiza, że „wszystkie partie do wora” i system partyjny jest zły, a on jeden jest sprawiedliwy, nie jest uzasadnione – powiedział Brudziński w TVP Info.

Jak przyznał polityk partii Jarosława Kaczyńskiego cieszy się on, że Paweł Kukiz popiera pomysły Prawa i Sprawiedliwości m.in. te dotyczące repolonizacji banków.

Brudziński zapewnił również wyborców Pawła Kukiza, że to Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która od 8 lat upomina się o tych, których oburzenie spowodowało, że oddali głos na Pawła Kukiza. Według polityka jedyną merytoryczną alternatywą dla rządzącej koalicji jest PiS.

Z kolei w rozmowie w TVP Info poseł PiS odniósł się do słów samego Kukiza, który stwierdził, że obecność Brudzińskiego w PiS szkodzi tej partii. Polityk odpowiedział, że nie ma tego za złe Kukizowi ponieważ „rock’n’rollowcowi wolno więcej” i nie będzie przed nim „pękał”. Za złe ma mu natomiast ustawianie PiS w jednym szeregu z innymi partiami.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również