Masowy morderca Anders Behring Breivik, który odbywa w Norwegii wieloletnią karę pozbawienia wolności, zdecydował się na zmianę imienia oraz nazwiska. Jego adwokat poinformował, że teraz mężczyzna nazywa się Fjotolf Hansen. Jednocześnie nie podał przyczyn tej kontrowersyjnej decyzji.

Według norweskich mediów Hansen jest bardzo popularnym nazwiskiem w tym kraju. Fjotolf za to imieniem bardzo rzadkim, które prawie nie występuje. Internauci bardzo szybko odnaleźli potencjalne podobieństwo tych słów do imienia oraz nazwiska Adolfa Hitlera. Nie jest to jednak oczywiste skojarzenie, a Hansen nie wytłumaczył w żaden sposób swojej decyzji.

Mężczyzna za wielokrotne zabójstwo został skazany przez norweski sąd na 21 lat pozbawienia wolności. Kara ta może zostać jednak przedłużona, jeżeli Hansen niezmiennie będzie pozostawał niebezpieczny dla otoczenia. W jego kraju jest to najwyższy możliwy wymiar kary. Nie można się oczywiście dziwić decyzji sądu – mężczyzna dokonał największego masowego morderstwa w czasie pokoju w całej historii Norwegii. Z jego ręki życie straciło aż 77 osób, z czego większość w naprawdę młodym wieku.

...

Zobacz również