Dziś w całej Polsce i poza jej granicami odbywa się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano miliony złotych, które przekazane zostaną w formie sprzętu medycznego najgorzej wyposażonym szpitalom. Akcja wzbudza wiele pozytywnych emocji, a dotychczasowi przeciwnicy WOŚP zmieniają zdanie na jej temat.

Prawo i Sprawiedliwość wraz z szeroko pojętą prawicą nie należą do sympatyków Jerzego Owsiaka i jego inicjatywy charytatywnej. Siły skupione wokół Zjednoczonej Prawicy i jej sympatycy starają się raczek wspierać Caritas, a organizatora Woodstocku krytykują za rzekome malwersacje finansowe.

ZOBACZ TAKŻE: Jest ZLECENIE na Owsiaka! Szef WOŚP roztrzęsiony ujawnia

Okazuje się, że nie wszyscy politycy PiS mają takie zdanie o WOŚP. Jedna z najważniejszych osób w polskim państwie publicznie poparła Orkiestrę i pochwaliła całą inicjatywę. To może być początek odwracania się trendów na prawicy.

PiS zmienia zdanie o WOŚP

Marszałek Sejmu, pierwsza osoba w linii prezydenckiej sukcesji, Marek Kuchciński skorzystał z Twittera, by wyrazić swoje uczucia względem Wielkiej Orkiestry. Emocjonalne słowa polityka wywołały wzruszenie i powiązanie z nim łzy.

ZOBACZ TAKŻE: Będą WCZEŚNIEJSZE WYBORY?! Marszałek PiS zatrząsł sceną polityczną

Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc – napisał Kuchciński, tagując w poście WOŚP i Caritas jednocześnie.

ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje?! Jutro WOŚP, a największe gwiazdy REZYGNUJĄ

źródło: Twitter.com/Marek Kuchciński

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również