Brat zamachowca z Brukseli będzie reprezentował Belgię na Igrzyskach Olimpijskich

Brat zamachowca z Brukseli będzie reprezentował Belgię na Igrzyskach Olimpijskich Źródło: źródło/wikimedia.org

Brat zamachowca z Brukseli, 21-letni Mourad Laachraoui, będzie reprezentował Belgię na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. 21-latek zapewnił sobie tę pozycję zdobywając złoty medal na mistrzostwach  Europy w taekwondo.

Starszy brat Mourada, 24-letni Najim, był jednym z zamachowców, którzy 22. marca doprowadzili do serii wybuchów w Brukseli. Najim wysadził w powietrze na brukselskim lotnisku Zavantem. 24-latka podejrzewa się także o przygotowanie materiałów wybuchowych, które w listopadzie ubiegłego roku doprowadziły do śmierci 130 osób w Paryżu.

Po zamachach w Brukseli Mourad udzielił wywiadu mediom, gdzie opowiadał o swoim starszym bracie. Według niego, Najim był inteligentnym i miłym mężczyzną. Zmienić się miał po tym jak w 2013 roku wyjechał do Syrii i zerwał kontakt z rodziną.

"To naprawdę szalone. Ci sami rodzice, to samo wychowanie i jeden z nich stał się naprawdę dobrym człowiekiem, a drugi bardzo złym" - stwierdził prawnik Mourada.

21-latek w miniony piątek zdobył mistrzostwo Europy w Montreux w kategorii do 54 kilogramów. "Europejski król wagi lekkiej" - takie miano nadała mu federacja taekwondo z Regionu Flamandzkiego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: sport.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News