2-latek strasznie płakał. Matka myślała, że to z zazdrości o braciszka, ale spojrzała na niego i zrozumiała, co się dzieje

2-latek strasznie płakał. Matka myślała, że to z zazdrości o braciszka, ale spojrzała na niego i zrozumiała, co się dzieje Źródło: Screen

Starszy brat często bywa zazdrosny o swoje młodsze rodzeństwo, chociaż nie zawsze tak musi być. W tym wypadku 2-latek potwornie płakał, a jego rodzice myśleli, że to właśnie z zazdrości. Prawda okazała się zupełnie inna.

Brat - zwłaszcza starszy - w codziennym życiu często wykorzystuje to, że jest większy i silniejszy od swojego młodszego rodzeństwa. Wtedy niektórzy rodzice mogą mieć naprawdę twardy orzech do zgryzienia, bo niewykluczone, że młodsze dzieci będą wykorzystywały fakt, że rodzice częściej będą brali ich stronę, jako tych słabszych.

Przejawy takiego zachowania często mogą wywoływać zazdrość i rywalizację u rodzeństwa, np. o uwagę swoich rodziców. W tym wypadku mama myślała, że jej 2-letni syn jest zazdrosny, bo ona, trzyma swojego nowo narodzonego synka na rękach. Prawda była jednak zaskakująca. 

Rodzice myśleli, że starszy brat noworodka jest o niego zazdrosny

Kto ma starsze rodzeństwo, ten wie, że życie z nim pod jednym dachem może być czasami prawdziwym wyzwaniem. Jednak nie ważne, jak nasze dzieci darłyby koty w domu, to zawsze ten starszy stanie w obronie młodszego, jeżeli będzie trzeba. Nawet jeżeli nie widać tego na pierwszy rzut oka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprzeczki pomiędzy rodzeństwem są normalne i tego się nie uniknie w żaden sposób, a jak niekiedy pokazuje życie, konflikty mogą się pojawić w naprawdę wczesnym wieku. W tym wypadku 2-latek potwornie płakał, kiedy jego mama trzymała nowo narodzonego braciszka na rękach.

Wszyscy myśleli, że 2-latek jest zwyczajnie zazdrosny, dlatego też jego mama zaczęła malcowi tłumaczyć, że to, iż trzyma jego brata na rękach, nie oznacza, że kocha go bardziej. Niestety 2-latek nadal zalewał się łzami, które potężnym strumieniem leciały po jego policzkach. Okazało się jednak, że jego płacz wywołany był czymś zupełnie innym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wstępne oględziny zwłok miały wykazać, że Starak zmarł inaczej niż przez utonięcie
2. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić

Całe to przedstawienie i wybuchy rozpaczy okazały się spowodowane tym, że rodzice w ogóle go nie rozumieli. Po chwili dopiero dotarło do nich, że malec jedynie chce przytulić swojego małego braciszka i to właśnie z tego powodu zalewa się łzami. Wygląda na to, że akurat ta dwójka może bardzo szybko stać się swoimi najlepszymi przyjaciółmi.

 

  1. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  2. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  3. To śmierć Piotra Staraka ją do tego skłoniła. Joanna Koroniewska wyznała bolesną prawdę o swojej mamie
  4. 2-latek strasznie płakał. Matka myślała, że to z zazdrości o braciszka, ale spojrzała na niego i zrozumiała, co się dzieje
  5. Niestety, ale to prawda. Zrozpaczona mama próbowała połączyć główkę synka z resztą jego ciała

źródło: Topniusy

Następny artykuł