Biskup Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego przy KEP w wywiadzie dla Naszego Dziennika stwierdził, że nie ma czegoś takiego jak świecka szkoła. Słowa hierarchy to reakcja na obywatelski projekt „Świecka szkoła”, który zakłada zniesienie finansowania lekcji religii z budżetu państwa.

Według duchownego szkoły w Polsce są publiczne i z tego powodu nie funkcjonuje u nas pojęcie „świeckiej szkoły” ponieważ to rodzice chcą by lekcje religii odbywały się w szkołach i były finansowane z publicznych pieniędzy, które pochodzą z ich kieszeni.

– Szkoła jest publiczna, nie ma czegoś takiego jak „świecka szkoła”, takie pojęcie w ogóle nie funkcjonuje. Tak długo, jak rodzice będą chcieli, by dzieci chodziły na religię, tak długo będziemy im służyć – powiedział bp Mendyk w wywiadzie w „Nasz Dziennik”.

Akcja „Świecka Szkoła” to obywatelski projekt ustawy, który powstał z inicjatywy niezależnego liberalnego magazynu Liberte. Proponowany projekt zakłada wycofanie lekcji religii z publicznych szkół, zniesienie finansowania religii z budżetu państwa i przeniesienie ich kosztów na związki wyznaniowe.

bh, źródło: naszdziennik.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.