W świecie aktorów rzadko znajdują się osoby, które odważą się wypowiedzieć krytycznie na temat obozu władzy. Do nielicznych dołączyła Bożena Dykiel, która przepuściła prawdziwą szarżę w stronę PO i prezydenta Komorowskiego.

– Nowoczesny patriotyzm prezydenta polega na tym, że razem ze swoją formacją GRABIĄ nas, Polaków! – powiedziała Dykiel w programie „Świat się kręci” w Telewizji Polskiej.

Prowadzący program Maciej Kurzajewski nie krył zdziwienia i nerwowo przełykał ślinę.

– Reforma OFE, wiek emerytalny, zabranie twórcom kultury 50% zysków, to takie drobiazgi. Policja, która nie strzeże nas, tylko na nas poluje, miasta, gdzie nie można zaparkować, bo to miasta „słupków”, które produkuje pewnie szwagier – wyliczała Dykiel ku zdziwieniu prowadzącego.

– Sześciolatkom zmieniamy cały front nauki. Ostatnio swojemu wnukowi czytałam polecenie matematyczne, z drugiej klasy, i nie rozumiałam, o co chodzi. (…) To ludzie niekochający Polaków! To ludzie tacy jak premier Tusk, który siedem lat kombinował, jak czmychnąć z tego bałaganu – komentowała aktorka.

– Na 840 ustaw podpisanych zawetowane są tylko cztery. Wszystkie ustawy przeciwko społeczeństwu zostały podpisane! – mówiła Dykiel.

Aktorka kiedyś już wypowiadała się na tematy polityczne twierdząc, że „najgorszą rzeczą dla kobiety jest niechciana ciąża” i należy poprzeć wprowadzenie pigułek „dzień po”.

źródło: blogpublika.com

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.