Borys Szyc nie mógł tego znieść. Wprost powiedział Morawieckiemu, co o nim myśli

Borys Szyc nie mógł tego znieść. Wprost powiedział Morawieckiemu, co o nim myśli

Borys Szyc niezgrabne porównanie Mateusza Morawieckiego wziął sobie do serca. Postanowił jednak skomentować je w mediach społecznościowych, apelując do premiera, aby ten zaprzestał retoryki dolegliwych fraszek.

Borys Szyc poczuł się urażony nietrafnych porównaniem Mateusza Morawieckiego. Premier podczas spotkania z dziennikarzami mówił o Pracowniczych Planach Kapitałowych, a z publiczności padło porównanie programu do Otwartego Funduszu Emerytalnego. Aktor postanowił skomentować wypowiedź polityka.

Co Borys Szyc odpowiedział Morawieckiemu? Zaskakujące porównanie i cięta odpowiedź

Mateusz Morawiecki uważa, że nie należy w dyskusji o PPK mieszać założenia OFE. - Niektórzy ekonomiści też porównują ten program do OFE. Mam taki apel, żeby tego nie robić, to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to trochę jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca - padło podczas spotkania. Paweł Borys - prezes Polskiego Funduszu Rozwoju - nie poczuł się urażony. Borys Szyc w dyskusje polityczne mieszany być nie chce. - Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu - dodał po chwili premier. Na Twitterze aktora pojawił się apel do polityka, w którym chciałby zauważyć, że retoryka premiera nie była trafiona. - Panie premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam - pojawiło się na profilu Szyca. Swoją wypowiedzią natychmiast sprowokował masę komentarzy. Internauci kibicują aktorowi w batalii z politykiem. - Brawo panie Szyc - pojawia się pod publikacją. - Oni zawsze są pierwsi do lansowania się na znanych nazwiskach, cudzych sukcesach, a ostatni do brania odpowiedzialności - pojawia się dalej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Premier ma wyobraźnię nieograniczoną - więc się popisuje - pisze jeden z internautów. - Śmiać się czy płakać? Oto jest pytanie - czytamy w komentarzu.

Mateusz Morawiecki i fraszki polskie

Internauci pamiętają wystąpienie Mateusza Morawieckiego, gdy mówiąc o służbie zdrowia chciał zacytować fraszkę "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego. Wtedy, przypominając wielkiego poetę, wkradła się do wypowiedzi także "Inwokacja" Adama Mickiewicza z "Pana Tadeusza". Przykre doświadczenie sprawiło, że wiele osób dziś przestrzega polityka przed ewentualnym użyciem swojej literackiej erudycji. Podobną refleksją podzielił się w sympatykami Szyc. Borys Szyc Twitter/Borys SzycZOBACZ TAKŻE:
  1. Kompromitująca klęska flagowego projektu PiS. Morawiecki nie dał rady
  2. Aż trudno uwierzyć w jego słowa. Morawiecki mocno odleciał
  3. Wygarnęli Andruszkiewiczowi słowa o Smoleńsku i 500 plus. Kaczyński o tym wiedział?
  4. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
  5. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News