Borys Budka ma dość politycznej poprawności. Jego słowa wybrzmieją w całej Polsce

Borys Budka ma dość politycznej poprawności. Jego słowa wybrzmieją w całej Polsce Źródło: Wikimedia commons

15 listopada w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat zagrożenia dla praworządności w Polsce. Na Twitterze dyskusja na ten temat była jeszcze ostrzejsza niż ta w Brukseli. Swoje stanowcze zdanie wyraził m.in. prezydent Andrzej Duda. Wywołało to oburzenie posła Budki.

-Zachowanie i język posłów PO i ich koalicjantów w PE jest nie do zaakceptowania. To mowa kłamstwa, która uderza w PL, Polaków i nasze prawo wyboru. Gdzie szacunek dla demokracji?- napisał w dniu debaty prezydent.

Bezpardonowy atak PO

Tweet Andrzeja Dudy zebrał do tej pory prawie 13 tysięcy reakcji i wywołał olbrzymią dyskusję. Ponad 1800 komentarzy to dosyć rzadki widok w polskim Twitterze. Wśród komentujących było wielu polityków opozycji. - Ta rezolucja dotyczy też Pana Prezydenta. Pana działaniom i uległości Polska ją zawdzięcza - napisał poseł Michał Szczerba. Jego słowa to jednak nic w porównaniu z tym, co napisał Borys Budka. - Żenujące słowa! Łamiący Konstytucję mówi o szacunku dla demokracji?! A jeszcze niedawno prezydent sam widział zagrożenie ze strony wszechwładnego prokuratora generalnego. Szczyt hipokryzji i zakłamania! - stwierdził bez ogródek.

Co dalej?

Aby skorzystać z art. 7 czyli wniosku o stwierdzenie przez Radę UE poważnego ryzyka naruszania wartości UE przez kraj unijny, konieczny jest wniosek Parlamentu Europejskiego (za pośrednictwem komisji) lub Komisji Europejskiej, lub jednej trzeciej państw członkowskich. Decyzję stwierdzającą, że istnieje ryzyko poważnego naruszenia wartości UE, podejmują państwa członkowskie większością czterech piątych głosów po uzyskaniu uprzednio zgody PE. Wcześniej Rada wysłuchuje przedstawicieli państwa członkowskiego, może również skierować do niego zalecenia dotyczące poprawy uchybień. Aby dany kraj mógł być objęty sankcjami (w tym m.in. zawieszeniem prawa do głosowania na forum UE), zgodę musi wyrazić jednomyślnie szczyt unijny.   Screenshot: Twitter Screenshot: Twitter Screenshot: Twitter Screenshot: Twitter Źródło: Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News