BOR znowu w akcji. Kierowcy musieli uciekać (VIDEO)

BOR znowu w akcji. Kierowcy musieli uciekać (VIDEO) Źródło:

Po kilku wypadkach rządowych limuzyn w ciągu ostatniego roku społeczeństwo stało się bardziej krytyczne wobec zachowania kierowców BOR na polskich ulicach. W sieci pojawiło się kolejne nagranie, na którym rządowa kolumna pędzi przed siebie zmuszając innych do szybkiej ucieczki z drogi.

Wypadek Beaty Szydło oraz wcześniejsze wypadki prezydenta Dudy i ministra Antoniego Macierewicza, sprawiły że nie tylko minister spraw wewnętrznych zdecydował o likwidacji BOR oraz zastąpieniu go bardziej wykwalifikowaną jednostką.

Coraz większe pretensje do zachowania rządowej ochrony mają również zwykli obywatele, którzy, za każdym razem gdy kolumna rządowych limuzyn pędzi przed siebie, muszą wręcz uciekać z drogi, by ich przepuścić.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy właśnie taką sytuację. Krótki filmik pochodzi z trasy S1 na Śląsku w okolicach Żywca.

https://www.facebook.com/zywiec112/videos/727064037468458/

Eksperci znowu mają wątpliwości co do tego czy uprzywilejowana w tej sytuacji kolumna rządowych pojazdów jechała prawidłowo. Chodzi głównie o jazdę "na zderzak", czyli w naprawdę małych odstępach co uniemożliwia "wcięcie się" w kolumnę i ochraniany pojazd. Gdyby tę podstawową zasadę zastosowała kolumna Beaty Szydło to najprawdopodobniej małemu seicento nie udałoby się uderzyć w pojazd premier.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News