Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu wybrali się do Watykanu na specjalne ćwiczenia przed Światowymi Dniami Młodzieży. BORowcy poznali między innymi zwyczaje papieża oraz techniki przy jego eskorcie. 

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, którzy podczas Światowych Dni Młodzieży, będą ochraniać papieża Franciszka, wyjechali do Stolicy Apostolskiej na specjalne ćwiczenia. Oprócz poznania zwyczajów katolickiego przywódcy duchowego i warunków technicznych papamobilu, polscy funkcjonariusze wzięli również udział w ćwiczeniach z watykańską żandarmerią i włoską policją, które pokazały im m.in. jak zabezpieczyć przejazd papieża wśród wiernych.

ZOBACZ TAKŻE – Polskie służby udaremniły zamach na Światowe Dni Młodzieży

Papież Franciszek jest całkiem innym papieżem niż jego poprzednicy – Benedykt XVI czy Jan Paweł II. Wystarczy prześledzić jego dotychczasowe wizyty. Często wychodzi do wiernych. My musimy być na to przygotowani. Nasi funkcjonariusze w Watykanie będą podpatrywać, w jaki sposób papież się zachowuje. Chodzi o to, żeby trochę poznać jego zwyczaje. Podczas spotkań z wiernymi w czasie Światowych Dni Młodzieży musimy być gotowi na różnego rodzaju zdarzenia – powiedział szef BOR, płk. Andrzej Pawlikowski, który był również osobistym ochroniarzem papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1997 roku.

BORowcy spotkali się także z samym papieżem Franciszkiem, który podziękował im za ich pracę i życzył odwagi. Papież wyraził również nadzieję, że impreza zaplanowana na lipiec w Polsce odbędzie się bez większych incydentów.

bh, źródło: polsat news

...

Zobacz również